Cosplay en K-pop kleuren Ibaricon 2025 in Roosendaal
Liefhebbers van cosplay, comics en Japanse en Koreaanse popcultuur konden dit weekend hun hart ophalen in Roosendaal. De bibliotheek stond volledig in het teken van Ibaricon 2025. Honderden bezoekers genoten van workshops, competities en kraampjes.
Bezoekers met opvallende kostuums en stralende gezichten vulden zaterdag de bibliotheek. “Roosendaal wilde iets nieuws en bruisends, en wij hebben dat gebracht. Het is een combinatie van K-pop, Japanse tekenstijl en cosplay – allemaal dingen die momenteel razend populair zijn”, legt mede-organisator Sharon Braat uit.
Bezoekers konden deelnemen aan een breed scala aan activiteiten: van workshops tekenen tot een showcase van K-pop-dans. Daarnaast waren bekende stemacteurs aanwezig, zoals Marlies Somers de Nederlandse stem van Sailor Moon en Stella van Winx Club. “Voor iedereen is er constant iets te doen”, vertelt Braat enthousiast.
Bibliotheek
De keuze voor de bibliotheek als locatie maakte het evenement extra bijzonder. Amber Prent, consulent digitale geletterdheid bij Bibliotheek Roosendaal, legt uit: “Het was een kans om te laten zien dat we meer bieden dan alleen boeken. Met ons nieuwe medialab leren bezoekers bijvoorbeeld accessoires maken voor hun kostuums. Daarnaast hebben we een uitgebreide manga-collectie, die dankzij dit evenement mooi in de schijnwerpers staat.”
Conventie
Ibaricon voelt als een verademing voor fans die kleinschaligheid waarderen. “Je kunt door de kleinschaligheid makkelijker contact maken met cosplayers en alles voelt persoonlijker”, merkt een bezoeker uit Nijmegen op. Hij en zijn dochter gingen onder meer op de foto met stemactrice Marlies Somers. De stemactrice vond het op haar beurt weer bijzonder om in contact te komen met fans.
De vriendinnen Alliun en Milly (24) zijn vanuit Breda en Lelystad gekomen voor Ibaricon. De cosplayers kruipen vandaag in de huid van Jinx en Hatsune Miku, geïnspireerd door een Netflix-serie en een populaire artiest. “Ibaricon is een nieuwe conventie die me nieuwsgierig maakte. Het is niet te ver weg, en tot nu toe bevalt het geweldig”, zegt Alliun.
De bibliotheek is een plek van verhalen, en wat is mooier dan in de huid kruipen van je favoriete personage?
Hoewel de organisatie 450 bezoekers had verwacht, waren dat er uiteindelijk 650. Inclusief medewerkers waren er meer dan 800 mensen aanwezig. Braat kijkt voldaan terug: “We zijn maanden in onze vrije tijd tot diep in de nacht bezig geweest om dit op te zetten. De enthousiaste reacties, maken alles meer dan waard.”
Toekomstplannen
Zowel de organisatie als de bibliotheek ziet een vervolg wel zitten. Amber Prent: “Het is geweldig om te zien hoe enthousiast iedereen is. De bibliotheek is een plek van verhalen, en wat is mooier dan in de huid kruipen van je favoriete personage?”