Tholensebrug ruim drie weken dicht vanwege werkzaamheden

De Tholense Brug (Foto: Google Streetview).
De werkzaamheden aan de Tholensebrug krijgen een vervolg. Daarom is de verbindingsbrug tussen Tholen en West-Brabant van vrijdag 14 maart tot maandag 7 april dicht voor verkeer. De omleidingsroute loopt via de Oesterdam en de extra reistijd is dertig minuten.
Het is de bedoeling dat de brug 14 maart sluit om 20.00 uur. Als alle werkzaamheden volgens plan verlopen, gaat de brug 7 april om 6.00 uur weer open. Voetgangers, fietsers, bromfietsers, hulpdiensten en openbaar vervoer kunnen gebruik maken van de parallelbaan.
Afgelopen najaar is de Tholensebrug ook al dicht geweest vanwege werkzaamheden. Die liepen flink uit, omdat de betonnen consoles – waar de nieuwe voegovergangen in worden geplaatst – niet opnieuw gebruikt konden worden. Het lukte toen niet om de werkzaamheden vóór de kerst af te ronden. Daarom zijn deze uitgesteld tot 14 maart.
De tijdelijke voegen worden straks vervangen voor de definitieve voegen. Datzelfde geld voor de tijdelijke barrières, daar komen definitieve voor terug. Ook komt er een nieuwe toplaag asfalt en vervangt Rijkswaterstaat de verlichting. Verder volgen er inspecties, met het oog op de toekomstige renovatie van de brug.
Werkzaamheden Eendrachtweg
De provincie Noord-Brabant voert tijdens diezelfde periode asfaltwerkzaamheden uit aan de Eendrachtweg, vanaf de verkeerslichten Halsteren tot aan de Tholensebrug. Als alle werkzaamheden voltooid zijn, vervalt de snelheidsbeperking op de brug.
Er is geen hinder voor scheepvaart.