Als vierde generatie begint Noëlle (21) haar eigen onderneming: shop-in-shop bij moeder in de winkel
Bergen op Zoom is een nieuwe onderneemster rijker. Noëlle Oirbans is namelijk gestart met Dolce Pépé, een shop-in-shop sieraden- en accessoirewinkel in de decoratiewinkel La Bru van haar moeder Mieke Bruijs.
Ondernemen zit Noëlle in het bloed. In het winkelpand aan de Wouwsestraat in Bergen op Zoom gingen al drie generaties haar voor. Voordat haar moeder de decoratiezaak begon, zaten er een groentezaak en een delicatessezaak in het pand. “Mijn moeder onderneemt hier nu al dertig jaar in het centrum. Daarvoor had mijn oma Nelly Bruijs hier een winkel”, legt Noëlle uit.
Noëlle volgde eerder een mediavormgeving opleiding in Rotterdam en belandde daarna in de keuken van een restaurant. “Ik merkte dat dit niet helemaal was wat ik graag wilde. Ik wilde graag meer contact met mensen.”
Ondernemen
De jonge onderneemster heeft een grote liefde voor grote sieraden en opvallende accessoires. Toen ze hier een tijdje geleden zelf naar op zoek was, merkte ze dat ze in de binnenstad niet kon slagen. “Toen dacht ik: goh, zal ik zelf in dat gat springen?”
Van kleins af aan is Noëlle al in de winkel te vinden en heeft ze veel geleerd van haar moeder en oma. Met hun hulp begint ze nu haar eigen bedrijfje. “Ik vind het enorm fijn dat ik zoveel ondersteuning krijg. Ik ben mijn moeder ook erg dankbaar voor de kans om in haar winkel mijn producten te mogen verkopen.”
In haar ‘eigen hoekje’ verkoopt ze nu verschillende accessoires en sieraden. De Italiaanse stijl is de rode draad voor haar producten. “Ik bewonder de Italiaanse stijl. Hoe de dames zich daar kleden is ook mijn inspiratiebron. Gewoon dragen wat je zelf leuk vindt.”

Noëlle krijgt veel advies en tips van haar moeder. Zij weet als geen ander wat er speelt in Bergen op Zoom. “Als je hier wat langer onderneemt, weet je hoe je met de mensen om moet gaan en hoe je iets het beste kunt aanpakken.” Mieke stimuleert haar dochter in het ondernemen. “Maar het belangrijkste vind ik dat ze echt iets doet wat ze leuk vindt. En als het niks blijkt te zijn, kan ze altijd nog voor een baas gaan werken.”
Uitbreiden
De kersverse onderneemster zit nu helemaal op haar plek. Ze droomt zelfs al over uitbreiding. “Ik zou graag nog meer producten hier verkopen en ik zou graag net als mijn oma delicatessen willen toevoegen. Dit met een Italiaanse touch”, besluit ze.
