Burgemeester Buijs begrijpt frustratie eigenaar Sofram, maar ‘veiligheid staat voorop’

Burgemeester Mark Buijs geeft uitleg over de sluiting van Grillroom Sofram (foto: ZuidWest Update).
Burgemeester Mark Buijs van de gemeente Roosendaal begrijpt de frustratie van eigenaar Recep Çelik van Grillroom Sofram. Zijn zaak werd dinsdag voor dertig dagen gesloten nadat er twee nachten op rij een explosie plaatsvond. De kans op herhaling was alleen groot, waardoor Buijs het pand wel moest sluiten. “De veiligheid staat voorop.”
Nadat het pand eerst voor onbepaalde tijd werd gesloten, maakte de gemeente Roosendaal dinsdagavond bekend dat Buijs na advies de zaak voor vier weken sluit. Zo blijft Sofram tot maandag 30 juni 12.00 uur dicht. De burgemeester staat in nauw contact met de politie voor hij zo’n besluit neemt. “De politie maakt een bestuurlijke rapportage en op dat advies gaan wij af. Wat hierin meespeelt is dat de kans op herhaling groot is”, legt hij uit.
Gevaar voor omgeving
Want de frustratie van Çelik, die kan Buijs wel begrijpen. “Ik snap dat heel goed, maar de ondernemer is ook niet alleen. Ik heb dit besluit echt in het kader van de veiligheid genomen.” De burgemeester geeft namelijk aan dat er ook een gevaar schuilt voor mensen in de omgeving van het pand. “De kans op herhaling is groot. Stel je voor dat er opnieuw een vuurwerkbom gegooid wordt en er brand uitbreekt, dan schuilt er ook gevaar voor de omwonenden.”
Verder spreekt Buijs van ‘een hele laffe daad’. “Helaas zijn dit incidenten waar je je niet tegen kan wapenen. Het is ook niet specifiek aan deze locatie gebonden, maar dit zijn zaken die in alle steden van Nederland spelen.” Daarom wil de burgemeester de incidenten ook los zien van de eerdere onrust in de Rembrandtgalerij in Roosendaal. “Doordat het op die locatie gebeurt, wordt het gelijk aan de onrust gekoppeld. Maar dit soort incidenten gebeuren overal.”
Besluit niet zomaar genomen
Wel geeft Buijs aan dat er al veel gedaan is om de veiligheid rondom de Rembrandtgalerij te verbeteren. “Er zijn camera’s opgehangen en er lopen boa’s en sfeerbeheer rond. Zo proberen wij te voorkomen dat het op deze manier verder gaat.” De burgemeester erkent dat het veel impact heeft op de mensen die rondom de Rembrandtgalerij wonen. “Het is gewoon een vervelende situatie op die locatie.”
Hij wil als laatste benadrukken dat dit soort besluiten niet zomaar genomen worden. “Je beperkt met een sluiting echt iemand in zijn rechten. Maar hiermee waarborgen wij wel de veiligheid.”
Lees ook: Sluiting Grillroom Sofram in Roosendaal treft eigenaar hard: ‘Wij zijn het slachtoffer’