CDA Tholen trekt aan de bel over speeltuin Sint Philipsland: ‘Zorgen over drukke weg’
De speeltuin Deensestraat. Achter de beplanting ligt de drukke Deensestraat. (StreetView)
De CDA-fractie in de gemeenteraad van Tholen dringt aan op snelle actie bij het speeltuintje aan de Deensestraat, beter bekend als de ‘Tramput’. Volgens CDA-fractielid Rudi Fontijne hebben bewoners al vaker zorgen geuit over kinderen die via de beplanting aan de noordkant van het terrein in de berm van de drukke Provincialeweg terechtkomen.
Met een maximumsnelheid van 60 kilometer per uur voor het autoverkeer levert dat volgens het CDA regelmatig gevaarlijke situaties op. Fontijne wil dat het college duidelijkheid geeft over wie eigenaar en beheerder is van de bossage en de berm en vraagt om directe maatregelen, zoals een hek of afrastering, in samenwerking met het waterschap – de beheerder van de weg. Ook pleit hij voor één aanspreekpunt voor inwoners, zodat meldingen niet langer van het kastje naar de muur gaan.
‘Veiligheid voorop’
“De veiligheid van onze kinderen moet voorop staan. We willen dat er snel zowel tijdelijke als structurele oplossingen komen,” schrijft Fontijne in zijn brief. Bewoners van Sint Philipsland hopen op korte termijn op een veilige speeltuin, merkt de lokale politicus op.