Creatief Contact Halderberge viert 25-jarig jubileum met bijzondere expositie
Het kunstenaarscollectief Creatief Contact Halderberge vierde haar 25-jarige bestaan met een bijzondere expositie in De Wildt Fashion in Oudenbosch. Meer dan twintig kunstenaars toonden hun werk, waaronder werken van gastexposanten en oud-leden.
Nelleke Aerts is organisator achter de expositie. Ze vertelt enthousiast over het lege pand dat omgetoverd is tot een expositieruimte. “Ieder jaar hebben we een expositie en zoeken we naar mooie, grote locaties waar we kunnen exposeren. Toen deze locatie op ons pad kwam konden we ons geluk niet op”, vertelt ze.
Verschillende kunstvormen
De diversiteit aan kunstvormen is groot. Zo maakte kunstenaar Jac een boot van oude gereedschappen. “Het is geweldig om onze kunst in onze eigen gemeente te mogen laten zien. Je bent het hele jaar bezig, dan is zo’n expositie de kroon op je werk”, zegt Jac. Een andere deelnemer omschrijft haar werk weer als “geometrische poëzie”.
De expositie trekt al veel bekijks: afgelopen weekend kwamen er bijna achthonderd bezoekers langs in twee dagen. “De reacties zijn ontzettend positief”, zegt Nelleke. “Het is heel bijzonder om dit samen met elkaar te kunnen doen.”
Rust en verbinding
Ook voor de kunstenaars zelf heeft de expositie veel betekenis. “Kunst is voor iedereen rustgevend”, zegt kunstenares Isabel. “Als je ermee bezig bent, kan je je hoofd helemaal leegmaken.” Jac vult aan: “Voor mij is de verbondenheid met elkaar het mooiste: het praten en werken met verschillende kunstenaars.”
Het doel van Creatief Contact Halderberge is om kunst laagdrempelig en toegankelijk te maken. “We willen mensen laten genieten van verschillende vormen van kunst en hen inspireren”, legt Nelleke uit. “Kunst zorgt ervoor dat je met een andere blik naar de wereld kijkt, en dat is voor iedereen goed.”