Zundert

Dennis van de Wouw benoemd tot erelid van Bloemencorso Zundert

Vincent Krijtenburg Vincent Krijtenburg

Tijdens de vrijwilligersavond van Stichting Bloemencorso Zundert is Dennis van de Wouw (45) benoemd tot erelid. Met de onderscheiding spreekt de stichting haar grote waardering uit voor zijn jarenlange, veelzijdige inzet en zijn bepalende rol in de groei en professionalisering van het corso.

Van de Wouw is al zijn hele leven betrokken bij het bloemencorso. “In de beginjaren bij een buurtschap en inmiddels al 28 jaar bij de Stichting Bloemencorso Zundert”, vertelt hij tijdens een interview in het Corsocentrum. Dat hij nu wordt benoemd tot erelid, maakt diepe indruk. “Het is een hele bijzondere eer. Ik ben erg verheugd dat ik deze titel heb gekregen en ik ben eigenlijk nog steeds sprakeloos.”

Munstensysteem

Binnen de organisatie vervult Van de Wouw door de jaren heen uiteenlopende functies. Hij is actief als inkoper, speelt een belangrijke rol bij de vergunningstekeningen en zette zich in voor onder meer het Kindercorso en de Corso Promotie Groep. Ook is hij medeoprichter van Stichting Muntsysteem Zundert.

Een van zijn meest zichtbare bijdragen is de introductie van de corso-munt als betaalmiddel. Inmiddels kan bij zo’n 25 deelnemende horecabedrijven met de munt worden betaald. De munt heeft daarnaast een symbolische waarde. “Ieder jaar brengt de munt een eerbetoon aan de winnaar van het jaar ervoor, door de beeltenis die erop staat. Daarmee hebben we echt een mooi collectors item gecreëerd.”

Tribune

Ook bij de hervorming van het evenement speelt Van de Wouw een sleutelrol. Hij was nauw betrokken bij de verhuizing van de prijsuitreiking van de Markt naar het Oranjeplein. “De hele situatie zoals je die daar nu ziet, met de tribunes en de grote tent voor sponsoren en het corsofeest, daar heb ik zorg voor mogen dragen.” Daarnaast ontwikkelde hij de impressies en 3D-uitwerkingen voor het nieuwe multifunctionele complex voor genodigden, sponsoren, VIP’s en het Corsofeest.

Vrijwilligerswerk

Wat het vrijwilligerswerk voor hem zo bijzonder maakt, zit vooral in de samenwerking. “Het mooiste aan vrijwilliger zijn is dat je met elkaar in een ongedwongen sfeer een enorme prestatie neerzet.” Volgens Van de Wouw ontstaan er vriendschappen en doen vrijwilligers waardevolle ervaring op. “Het brengt heel veel voldoening en helpt je verder in de rest van je leven.”

Bij de benoeming ontving hij een oorkonde en een insigne. “Ik ben heel blij met de erkenning voor wat ik ervoor gedaan heb, maar ik vind dat de eer eigenlijk iedereen toekomt die dit evenement een warm hart toedraagt.”

Met het 90-jarig bestaan van Corso Zundert in zicht, kijkt Van de Wouw vooruit. “Dat willen we vieren met zichtbaarheid in de Zundertse gemeenschap en waarschijnlijk ook met een feest.” Zijn betrokkenheid blijft groot. “Ik hoop de komende jaren nog heel actief betrokken te kunnen zijn bij de organisatie van dit prachtige evenement.”