Eerder kans op stroom: Roosendaal meldt projecten aan voor hogere plaats op wachtlijst

Eerder kans op stroom: Roosendaal meldt projecten aan voor hogere plaats op wachtlijst

Foto: Bru-nO/Pixabay.

Pepijn Vermunt Pepijn Vermunt

De gemeente Roosendaal gaat nieuwe woningbouwprojecten en scholen eerder aanmelden bij netbeheerder Enexis. Dat kan de gemeente dankzij de nieuwe landelijke regeling Eerder Aanvragen. Projecten komen op deze manier eerder op de wachtlijst voor een stroomaansluiting te staan.

De schaarste op het elektriciteitsnet is groot in Nederland. Veel woningbouwprojecten lopen hierdoor vertraging op. Het Rijk heeft daarom de landelijke regeling Eerder Aanvragen opengesteld. Gemeenten kunnen met de regeling woningbouw- en onderwijsprojecten die binnen tien jaar gerealiseerd worden eerder aanmelden bij netbeheerder Enexis.

De regeling is goed nieuws voor de gemeente Roosendaal, vindt ook wethouder Martijn de Kort. “Het volle elektriciteitsnet vormt op veel plekken een belemmering voor nieuwe ontwikkelingen. Met deze regeling kunnen we projecten eerder onder de aandacht brengen bij de netbeheerder”, laat de wethouder weten.

Kleinere projecten en particulieren

Niet alleen de grote woningbouwontwikkelingen kunnen van de regeling profiteren, ook voor kleinere projecten van particulieren kan het interessant zijn. “Het vraagt wat voorbereiding en het aanleveren van informatie, maar daar staat een belangrijke kans tegenover: een eerdere plek op de wachtlijst voor een stroomaansluiting”, aldus De Kort.

De gemeente heeft veel informatie over de projecten nodig om de aanvragen bij Enexis te kunnen indienen. Projectontwikkelaars, particulieren en schoolbesturen worden opgeroepen voor vrijdag 4 september projecten aan te melden. De gemeente kan vervolgens vanaf 1 oktober de projecten bij de netbeheerder indienen.

Het is uiteindelijk Enexis die bepaalt welke projecten op de wachtlijst komen en een plek op het elektriciteitsnet krijgen.