Klundert

Er komen snel 47 nieuwe woningen verspreid over Langeweg, Noordhoek en Klundert

Foto: Nationale Beeldbank

Anne van Egeraat Anne van Egeraat

De gemeente Moerdijk zet in op de bouw van 47 woningen, verspreid over de kernen Langeweg, Noordhoek en Klundert. De ontwikkeling van de 47 woningen sluit aan bij de vraag naar 200 woningen die in de kleine kernen gebouwd moeten worden. Eerder is al beslist op welke locaties in de drie betreffende kernen gebouwd kan worden.

In Langeweg komen zes sociale koopwoningen en zes sociale huurwoningen op het perceel van de voormalige Mariaschool. Daar gaat het in totaal dus om twaalf nieuwe woningen. Ook in Noordhoek komen er twaalf woningen bij. Het gaat om acht rijwoningen en vier patiowoningen voor senioren op een braakliggend terrein. In Klundert komen er 23 appartementen op de locatie van de voormalige Coconschool.

Nu het college van burgemeester en wethouder heeft ingestemd met het ontwerp van het omgevingsplan voor de drie locaties, wordt dit plan ter inzage gelegd. Gedurende zes weken kunnen inwoners en belanghebbenden reageren op het plan.

Zodra dat proces achter de rug is, verwerkt de gemeente eventuele reacties. Vervolgens is het aan de gemeenteraad om een definitief besluit te nemen.

Lees ook: Gemeente wil extra geld uittrekken voor woningbouw in kleine kernen