Erik ontdekte pas na jaren dat hij mantelzorger is: ‘Het voelde gewoon vanzelfsprekend’
Roosendaler Erik van den Boomen realiseerde pas na jaren dat hij mantelzorger is. Door zich aan te melden bij Mantelzorg Roosendaal vond hij niet alleen steun, maar ook een hechte vriendengroep. Tijdens deze week, de Week van de Mantelzorger, is er extra aandacht voor de 12,3 procent van de Nederlanders die deze titel dragen.
Al vijf jaar is Erik mantelzorger, maar pas sinds een paar jaar realiseert hij zich dat. “Daarvoor was het eigenlijk de normaalste zaak van de wereld. Ik vind het een morele verplichting om te zorgen voor de mantelzorgontvanger, dus het voelde ook nooit als een verplichting.”
(Vanwege privacy redenen deelt Erik liever niet voor wie hij mantelzorger is.)
In totaal is Erik voor drie mensen mantelzorger. “Ik doe het ook voor een oudere dame die wel kinderen heeft, maar die niet komen. Die valt eigenlijk tussen wal en schip”, vertelt hij. Voor de mevrouw regelt hij computerzaken, telefoonproblemen en maakt hij de dakgoot schoon. Hoewel hij voor meerdere mensen klaarstaat voelt het niet als een zware last.
Toch heeft de Roosendaler zich vorig jaar ingeschreven bij het steunpunt Mantelzorg Roosendaal. “Ik werd erop geattendeerd dat ik extra hulp kon aanvragen via Mantelzorg Roosendaal. Toen heb ik mij ingeschreven.” Na zijn inschrijving is zijn sociale kring in één klap gegroeid.
Vriendengroep
Zo is er via de organisatie een biljartgroep opgericht, waarvan Erik de kartrekker is geworden. Vanuit de organisatie wordt dat één keer per maand gefaciliteerd, maar de groep merkt al snel dat ze vaker met elkaar willen biljarten. “Door die mantelzorgbiljartclub – we noemen onszelf de mantelzorg biljartvrienden – hebben we dit jaar meegedaan aan de socialympics“, vertelt hij enthousiast.
De groep wist op het toernooi, dat in het teken staat van waardering voor vrijwilligers, de tweede plaats te bemachtigen. Erik: “Het is een hechte groep geworden. Dat maakt het echt super leuk.” Tijdens het samenkomen word er ook niet over het mantelzorgerschap gepraat.
Het is volgens de Roosendaler juist een moment waarop de gezelligheid centraal staat. “Er zijn weleens momenten dat iemand toch zijn hart even wil luchten. Die ruimte is er natuurlijk gewoon, dan leggen we het spelletje even stil en gaan we daarna gewoon weer verder.”