Roosendaal

Gemeente geeft update over onderhoud Vrouwenhofpark: ‘Verlichting wordt aangepakt’

Openluchttheater Vrouwenhof (foto: ZuidWest Update)

Tomlin Smits Tomlin Smits

De gemeente Roosendaal heeft een update gegeven over het onderhoud van het Vrouwenhofpark. Raadsleden Gerard van Zalinge en Jos Heeren (VLP Roosendaal) hadden door middel van raadsvragen om de huidige stand van zaken gevraagd. De gemeente laat nu onder meer weten druk bezig te zijn met de verlichting in het park.

Zowel Van Zalinge als Heeren hadden onlangs signalen van inwoners opgevangen dat het onderhoud van Park Vrouwenhof te wensen overliet. Zij spraken van graffiti, stickers, zwerfvuil en niet werkende verlichting in het park. Daarnaast hadden sommige bezoekers van het park een onveilig of minder prettig gevoel. “De VLP vindt dat het Park Vrouwenhof weer de uitstraling van weleer verdient. Het wordt nu dan ook tijd om door te pakken”, stelden de raadsleden.

Niet werkende verlichting

De gemeente laat nu weten dat het op de hoogte is van de niet werkende verlichting. Zo is er sprake van een kabelstoring, zijn grondkabels bij de lichtmasten door vandalisme weggeknipt en zijn de aansluitkastjes en armaturen met de lampen verouderd. “Om de storing op te lossen, dient het gehele kabeltracé nagemeten te worden om te kijken waar de kabelbreuken zijn. Ook moeten de lichtmasten opnieuw aangesloten worden, maar daar hebben wij wel de hulp van Enexis bij nodig”, schrijft het college.

Samen wil de gemeente zo snel mogelijk kijken hoe zij de verlichting weer brandend kunnen krijgen. “Tevens worden dan de verouderde masten vervangen en komt er ledverlichting”, aldus het college. De graffiti in het park wordt echter alleen verwijderd als teksten en tekens aanstootgevend zijn, stelt het college. “Anders wordt het beschouwd als kunst, zoals bij een skatebaan, en wordt het niet verwijderd. Daarnaast worden stickers alleen verwijderd als er heel veel stickers zichtbaar zijn.”

Nieuwe eigenaar Villa Vrouwenhof

Met de ledverlichting hoopt de gemeente het veiligheidsgevoel in Park Vrouwenhof te verbeteren. “Ledverlichting geeft een beter lichtbeeld en geeft minder storingen. Het park wordt hierdoor veiliger en prettiger om te verblijven. Een aandachtspunt daarbij is wel dat een park sociaal veilig verlichten niet mogelijk en niet wenselijk is”, aldus het gemeentebestuur. Ook heeft de gemeente een projectmanager ingehuurd met als opdracht om te komen tot een integraal revitaliseringsplan voor het Vrouwenhofpark.

Als laatste heeft de gemeente ook contact gehad met de nieuwe eigenaar van Villa Vrouwenhof. “Er is een concept verzoek ingediend voor de herbestemming van het rijksmonument. De gemeente wacht nu op aanpassingen van het bouwplan”, schrijft het college.

Lees ook: Geen extra veiligheids­maatregelen in parken: ‘Onveiligheid komt door menselijk gedrag’