Roosendaal

Gloednieuwe fietstunnel op zijn plaats geschoven: ‘Militaire operatie’

Videospeler wordt geladen.
Huidige tijd 0:00
Tijdsduur 0:00
Geladen: 0%
Streamtype LIVE
Resterende tijd 0:00
 
1x
    • Hoofdstukken
    • beschrijvingen uit, geselecteerd
    • ondertiteling uit, geselecteerd

      Anne van Egeraat Anne van Egeraat

      Na maanden voorbereiden is dit weekend de gloednieuwe fietstunnel op zijn plaats geschoven aan de Wouwseweg in Roosendaal. De tunnel is onderdeel van de snelfietsweg F58, waar de gemeente Roosendaal en de gemeente Bergen op Zoom samen aan werken. Wethouder Robin Heij noemt de gebeurtenis een belangrijke mijlpaal.

      De nieuwe fietstunnel loopt recht onder de verbindingsweg van de A58 naar de A17 door. Vanwege de werkzaamheden is dat stuks snelweg dit weekend afgesloten. “Dit was het enige beschikbare weekend waarin we de tunnelbuis in konden schuiven”, legt wethouder Heij uit. Dat betekent best wat tijdsdruk. “Maar ze lopen een paar uur voor op schema, dus de rust op de bouwplaats begint terug te keren.”

      Het aanleggen van zo’n fietstunnel is een flinke klus. Aannemersbedrijf Den Ouden Groep is hier verantwoordelijk voor geweest. “Het begon met het maken van een goed ontwerp”, vertelt Harm den Ouden namens het bedrijf. Vervolgens is de tunnel buiten de bouwplaats al helemaal gemaakt. Pas toen deze klaar was, is het betonnen gevaarte naar de locatie aan de Wouwseweg gebracht. Vervolgens is de tunnelbuis op zijn plek geschoven.

      fietstunnel f58 bergen op zoom roosendaal
      Enkele bezoekers aanschouwden hoe de tunnel op zijn plek werd geschoven (foto: ZuidWest Update)

      Een tunnel buiten de bouwplaats maken is niet heel gebruikelijk. “Wel voor snelwegen, maar het blijft vrij uniek”, legt Den Ouden uit. Er is voor deze manier van werken gekozen, zodat de snelweg maar zo kort mogelijk dicht hoefde te zijn. “Het was een hele strakke planning, maar we gaan hem halen.” Wethouder Heij: “Het is echt een militaire operatie.”

      Stimuleren om de fiets te pakken

      De fietstunnel is een nieuwe mijlpaal in de realisatie van de snelfietsroute. De route tussen Roosendaal en Bergen op Zoom is onderdeel van een grotere route die door heel de provincie Brabant loopt, weet gedeputeerde Stijn Smeulders (mobiliteit) te vertellen. “We willen mensen stimuleren om meer de fiets te gebruiken, dan moeten we natuurlijk wel voorzien in goede fietsroutes.” Dat is ook niet zomaar. “Het wegennet in Brabant raakt steeds voller.” In principe zou het straks dus mogelijk zijn om van Zeeland tot aan Limburg gebruik te maken van de snelfietsroute.

      Er is zaterdag ook nog een plaquette onthuld. Deze wordt later in de tunnel geplaatst. In september wordt de tunnel officieel opgeleverd en is deze klaar voor gebruik. Dan is het einde van de aanleg van de F58 weer een stap dichterbij.

      fietstunnel f58 bergen op zoom roosendaal
      In september is de fietstunnel officieel klaar voor gebruik (foto: ZuidWest Update)
      fietstunnel f58 bergen op zoom roosendaal
      De tunnel is op een andere locatie gemaakt en in zijn geheel op zijn plaats geschoven (foto: ZuidWest Update)