Zundert

Horecaondernemers maken zich klaar voor het corsoweekend: ‘Corsostress heb ik nooit’

Anouk Houweling Anouk Houweling

Naast de buurtschappen maken ook de horecaondernemers zich klaar voor komend weekend. Er komt veel bij kijken en dus wordt er al hard gewerkt om te zorgen dat alles klaar is om de bezoekers te ontvangen. Café-eigenaren Joost Havermans en Jaap Hoekman geven een kijkje achter de schermen.

Voor Havermans van Café Zaal Victoria is het minder werk dan eerdere jaren waardoor hij nu op woensdag of donderdag begint in plaats van dinsdag. Tot op heden heeft hij geen stress. “Het is inmiddels routine na twintig jaar. Het zit allemaal in je hoofd en je hebt je vaste dingen”, vertelt hij. Voorheen moest hij nog vloeren leggen, omdat er toen nog met glazen gewerkt werd. “Tegenwoordig werken we met wegwerpbekers, dus dat scheelt weer een dag werk”, lacht Havermans.

Voor Hoekman van Café de Ossenkop even verderop is er nog wel wat werk te verrichten. “Donderdag beginnen we en dat gaat al het meubilair en de biljarts eruit en dan zetten we statafels weg”, zegt hij vanachter de bar. Ook komt er in zijn kroeg een disco met podium.

Hard werken

Voor Hoekman is het dit weekend twee dagen hard werken. “Dat is best zwaar. Ik doe dan zelf niet echt veel, maar ik hou vooral toezicht”, geeft hij aan. Maar Hij springt waar nodig zeker even bij. Na de eerste avond is het de volgende ochtend weer vroeg op om te zorgen dat alles weer in orde is. “Het is veel stress vooral tijdens de optocht om te zorgen dat alles goed verloopt”, zegt de café-eigenaar. Er moet veel geregeld worden zoals de muziek, EHBO en beveiliging.

Eigenaar van Café de Ossenkop Jaap Hoekman. (Foto: ZuidWest Update)

Het tegenovergestelde geldt voor Havermans. “Corsostress heb ik gelukkig zelf nooit en de drukte is altijd wel hetzelfde.” Toch zijn het voor hem ook twee drukke dagen. Ook bij hem is het een korte nachtrust. “’s Ochtends om acht uur zijn we er weer en dan proberen de eerste mensen al binnen te komen voor koffie, dus dan moet je de deuren op slot houden. Anders kan je de boel niet klaarzetten”, geeft Havermans aan.

Ook leuk

Daarnaast lopen de zaken voor de cafés tijdens het corsoweekend niet verkeerd. “Daar is wel een aardige boterham aan te verdien ja”, lacht Havermans. Voor Hoekman is niet alles winst, want hij betaald ook mee aan de stichting Corso Zundert. “Dus het is niet allemaal winst, maar ik mag niet klagen”, laat hij weten. Naast het harde werken is er ook zeker veel tijd voor plezier. “Als het eenmaal aan de gang is en het loopt allemaal weer goed, dan is het leuk”, aldus Havermans.