Nispen

In de Sporttuin van Ronnie worden mensen fit in de buitenlucht

Anne van Egeraat Anne van Egeraat

Vlakbij het bekende Openluchttheater van Nispen is sinds kort de Sporttuin van Ronnie Kerstens. Daar traint en coacht hij mensen die graag fit(ter) willen worden – gewoon in de buitenlucht. Sinds kort is zijn sporttuin – inclusief sportschool – klaar voor gebruik.

Toen Ronnie begon als personal trainer, deed hij dat met mensen aan huis in hun tuin. Met zijn bus vol sportattributen reed hij de regio rond. Dat doet hij nog steeds, maar wel een stuk minder dan eerst. “Op een gegeven moment was ik zoveel van adres naar adres aan het rijden, dat mijn tijd gewoon helemaal op was”, vertelt hij.

Om tijd te besparen besloot Ronnie op zoek te gaan naar een vaste plek. Die vond hij in zijn woonplaats Nispen, tussen het Openluchttheater en de plaatselijke voetbalvereniging. Veel klanten komen nu naar hem, waardoor hij meer mensen kan begeleiden.

Mini-gym

Dat Ronnie nu een hoop tijd bespaart is een voordeel. Een ander voordeel is dat hij in zijn Sporttuin een mini-variant van een sportschool heeft kunnen bouwen. Daar zijn volgens Ronnie zijn klanten ook erg blij mee. “Met de klanten die ik al langer train heb ik zóveel regen en wind gezien. We zijn altijd doorgegaan, maar we zijn blij dat we een dak boven ons hoofd hebben als dat nodig is.” Want bij goed weer gaat het sporten buiten gewoon door.

Ronnie traint voornamelijk privé of in tweetallen. “Het zijn vaak mensen die een eigen onderneming hebben, die het heel druk hebben. Toch staan ze hier iedere week weer opnieuw om te sporten.” Vaak zijn het mensen die af willen vallen of fitter willen worden. “Ik zorg ervoor dat ze in beweging blijven.”

Toekomstdromen

Nu zijn sporthuisje klaar is, kijkt Ronnie graag naar de toekomst. “Ik wil het buiten nog wat verder aankleden met wat rekken en andere spullen. Voor nu gaan we binnen starten. In de toekomst hoop ik een hele mooie, complete sporttuin te kunnen hebben.”