Oudenbosch

Jaarlijks Suske en Wiske spektakel keert voor vierde jaar op rij terug naar Oudenbosch

Ook dit jaar staan er activiteiten voor jong en oud op het programma. (Foto: archief De Fameuze Fanclub).

Teun van Elzakkers Teun van Elzakkers

Stripliefhebbers opgelet! Op zondag 19 april zal de 36ste editie van de Suske en Wiske Fandag in Oudenbosch plaatsvinden. Er zullen schrijvers, tekenaars en meer speciale gasten aanwezig zijn. Met activiteiten voor jong en oud zal er voor elke stripliefhebbers wat wils zijn.

De dag word georganiseerd door De Fameuze Fanclub. Deze Suske en Wiske Fanclub organiseert sinds hun oprichting in 1987 elk jaar een fandag. Sinds 2023 vindt deze plaats in Oudenbosch. Er is voor Oudenbosch gekozen omdat het met de trein makkelijk bereikbaar is voor Nederlandse én Vlaamse fans. De dag zal niet alleen voor leden van de club zijn, maar ook niet-leden zijn welkom.

Het programma

Elk jaar verzorgt De Fameuze Fanclub een line-up met diverse grootheden uit de Suske en Wiske wereld. Dit jaar zal hoofdtekenaar Wout Schoonis aanwezig zijn om je favoriete strip te signeren. Ook zijn er andere tekenaars die klaarstaan om te signeren. Charel Cambré en Kristof Berte zullen samen een preview geven van het nieuwe album Cross Road Blues dat in mei uitkomt.

Ook zal er weer een beurs zijn waar er diverse kraampjes vol met Suske en Wiske-strips en -curios zijn. Ter gelegenheid van de fandag kan je ook een speciale deluxe-editie van het verhaal Het labyrint van de leeuw kopen. Ook kunnen bezoekers op de foto met Schanulleke, Fons van Dommelen live aan het werk zien en zal er live muziek verzorgd worden door de band Zoek & De Reizigers. Suske en Wiske Land uit Kalmthout zorgt voor activiteiten voor de jeugd.

Lees ook: Fans van Suske en Wiske verzamelen zich in Oudenbosch: ‘Geweldig’