Ruim negentig kerstbomen gaan in Standdaarbuiten in vlammen op
Tientallen inwoners kwamen woensdagavond kijken naar de kerstboomverbranding in Standdaarbuiten. “Eindelijk weer na twee jaar”, zegt voorzitter Harry de Rond. Zo’n negentig kerstbomen zijn door de brandweer in lichterlaaie gezet.
Tien minuten voor de verbranding worden nog wat laatste kerstbomen afgeleverd. Organisator Hans Klein sleept de laatste boom naar de stapel, waar al zo’n negentig bomen liggen. De kinderen uit het dorp hebben met de inzameling ervan geholpen. Tussen 15.00 en 17.00 uur konden de bomen gebracht geworden tegen een vergoeding van vijftig cent.
“Dadelijk gaat de brandweer de stapel aansteken. Dat is altijd een spektakel, dat is heel mooi”, zegt Klein. Maar de jarenlange traditie heeft de afgelopen twee jaar stil gelegen. Het eerste jaar kreeg de dorpstafel geen vergunning en het tweede jaar was er geen bestuur om het te organiseren.
Van acht bomen naar negentig
Of het dit jaar wel ging lukken, was eerst nog maar de vraag. “Het was een hele verrassing. Hans had de vergunning aangevraagd, maar die ging ervan uit dat het afgewezen zou worden”, vertelt de voorzitter. “Maar tot onze blije verrassing is hij toch afgegeven. Wel met scherpe voorwaardes.”
Zo vond het evenement dit jaar plaats aan het einde van de doodlopende straat Molenstraat. Volgens Klein was het nog spannend of er een flinke stapel zou komen. Klein: “We begonnen met acht bomen en toen zeiden we tegen mekaar: ‘Nou, het ziet er dit jaar nog niet best uit.’ Maar uiteindelijk is het allemaal goed gekomen.”