Kinderopvanglocaties verder onder nieuwe naam met nieuw concept, meer aandacht voor buiten zijn en gezonde leefstijl
(Foto: Espira Kinderopvang)
Drie kinderopvanglocaties in Roosendaal, Bergen op Zoom en Steenbergen gaan sinds eind december verder onder een nieuwe naam. Daar hoort ook een nieuwe werkwijze bij die is gebaseerd op het Scandinavisch model. Daarin is veel aandacht voor buiten zijn en een gezonde leefstijl.
Het gaat om kinderopvang Le Garage en De Limoezine in Bergen op Zoom en kinderopvang de Watertoren in Steenbergen. In Roosendaal gaan kinderdagverblijf en buitenschoolse opvang De Blokkentrein en kinderopvang Onder de Toren verder onder de nieuw naam. Al de locaties heten voortaan Espira Kinderopvang.
Inspiratie uit Scandinavië
Espira is een pedagogische werkwijze geïnspireerd op de landen in Scandinavië. Daar is veel aandacht voor een gezonde leefstijl met spelend leren. Daar hoort onder andere bij veel buiten spelen en buiten zijn. Die manier stimuleert de ontwikkeling van veerkrachtige en zelfbewuste kinderen. Het nieuwe concept wordt geleidelijk toegepast in de kinderopvang. Zo blijft het voor zowel de kinderen als de ouders vertrouwd.
Naast de locatie in Bergen op Zoom, Steenbergen en Roosendaal zijn er nog twee locaties van Espira in Nederland: één in Tholen en in Amersfoort. De komende tijd wordt ook de nieuwe huisstijl ingebracht op die locaties.