Loods waar werkend drugslab is gevonden voor 12 maanden gesloten door burgemeester

Foto: Christian Traets Fotografie
De loods aan de Smoorstraat in Roosendaal waar 5 december een werkend drugslab is gevonden, is door burgemeester Han van Midden gesloten. In het lab werd amfetamine gemaakt. De sluiting duurt twaalf maanden.
Dinsdag 5 december vielen agenten van de Dienst Speciale Interventies (DSI) de loods binnen. Twee mannen waren daar op dat moment aan het werk: een 33-jarige man uit Tilburg en een 43-jarige man uit Oirschot. Het tweetal probeerde nog te vluchten, maar werd al snel aangehouden. Zij zitten nog steeds vast.
In het pand stonden verschillende gevaarlijke stoffen opgeslagen, waaronder 300 liter MDMA-base/olie, 1,3 kilo MDMA-kristallen. Specialisten van de politie en brandweer werden ingezet om het chemische proces op een veilige manier te stoppen. Alle spullen zijn in beslag genomen. En nu is het pand dus voor gedurende een jaar gesloten op last van Van Midden.
Veiligheid en rust herstellen
“Je schrikt iedere keer weer van dit soort berichten”, reageert de burgemeester. “Hoewel het om een bedrijfspand gaat, liggen er ook woningen in de directe omgeving. Je moet er niet aan denken als daar iets fout was gegaan.” Dat is tevens ook de reden van de sluiting: “Om de rust en veiligheid te herstellen.”
Lees ook: Werkend drugslab gevonden in Roosendaal, twee personen aangehouden