Moerdijk als drugsparadijs? ‘Uitstekende geografische locatie met snelwegen’ trekt criminelen aan
De afgelopen periode zijn er in de gemeente Moerdijk meerdere grote drugsvondsten gedaan. Zo werd er recent nog dik 1800 kilo hasj en iets meer dan 1000 kilo cocaïne in beslag genomen. De politie denkt niet dat de aanvoer van drugs is gestegen, maar dat de controle is verbeterd.
“Het is een voortvloeisel van beleid”, begint Gerard van Haaften, teamchef van politie basisteam Roosendaal, te vertellen. Door de eerdere grote vondsten staan organisaties als de politie, Douane en de Koninklijke Marechaussee scherper dan voorheen. “Iedere drugsvangst leidt uiteindelijk tot meer informatie en verder onderzoek. Iedere cocaïnevangst die wij doen is een aanleiding voor een nieuw onderzoek.”
Of er een lek zat in de haven van Moerdijk, vindt Van Haaften lastig om te zeggen. Wel meldt hij dat de Zeehavenpolitie Zeeland-West Brabant een belangrijke rol heeft in de havens van Moerdijk. Zo’n drie jaar werken ze nu samen met de Douane, Koninklijke Marechaussee, politie en gemeente. Dit zorgt voor een bredere en betere aanpak.
Uitstekende geografische locatie
De drugs die de aflopen periode gevonden en onderschept zijn, komen vrijwel allemaal uit Zuid-Amerika. De ligging van Moerdijk met haar Zeehaven speelt een grote rol. “Het is een uitstekende geografische locatie met snelwegen en het is een uitgestrekt gebied. Dit maakt dat Moerdijk aantrekkelijk is om het via daar te laten verlopen.”
De teamchef sluit daarom ook zeker niet uit dat er nog meer vondsten gedaan gaan worden de aankomende periode. “Wel geven we een signaal afgeven met de vangsten dat misdaad nooit mag lonen en dat deze onderzoeken onze volle aandacht hebben.
Verband tussen de vondsten
De politie vindt het lastig om te zeggen of er een verband is tussen alle vondsten van de afgelopen periode. “Het verband dat wij nu zien, is dat het gaat om cocaïne en dat het gaat om dezelfde regio.” Verder kan de politie hier weinig over kwijt in verband met de lopende onderzoeken.
Van Haaften begrijpt dat de drugsvangsten ook iets kunnen doen met het veiligheidsgevoel van de inwoners van de gemeente Moerdijk. “Aan de andere kant laat het wel zien dat wij deze vorm van criminaliteit uitermate serieus nemen en dat we ook in staat zijn om interventies te doen.”
Ook roept Van Haaften op als men verdachte situaties waarneemt, dit te melden bij de politie, omdat dit kan helpen in de onderzoeken.
Lees ook: Wéér grote drugsvondst gemeente Moerdijk: bijna 3000 kilo gevonden op bedrijventerrein