Molenstraat krijgt make-over en wordt 30km-zone
Meer dan honderd mensen lieten zich maandagavond bijpraten over de geplande herinrichting van de Molenstraat in Oudenbosch. Omwonenden spraken tijdens een informatiebijeenkomst in Café Tijdloos hun zorgen én wensen uit, terwijl de gemeente toelichtte hoe de straat van racebaan moet veranderen in een veilige 30-kilometerzone met meer groen.
De Molenstraat heeft volgens bewoner Cecil Penso al jaren de onflatteuze bijnaam ‘de racebaan’. “Zo hard wordt er hier gereden en dus hebben wij als bewoners en ook de gemeente ingezien dat er echt iets moest gebeuren. Het wordt alleen maar gevaarlijker.”
Wethouder Thomas Melisse en een handvol medewerkers van de Gemeente Halderberge hielden drie sessies waarin de wethouder vertelde wat de plannen zijn. “De belangrijkste maatregel is het verlagen van de snelheid van vijftig naar dertig”, zegt hij. Daarbij benadrukt hij dat de straat haar functie behoudt. “Het blijft een gebiedsontsluitingsweg, want hier gaan 6.000 tot 6.500 motorvoertuigbewegingen per etmaal overheen.”
Drempels
Naast de snelheidsverlaging wordt de weg ook versmald. “Daardoor is er meer ruimte om veiliger te parkeren en komen er bredere voetpaden. Ook komen er vijf verkeersplateaus.” Bewoners en passanten geven aan dat drempels aanleggen inderdaad de beste manier lijkt te zijn om de snelheid uit het verkeer te halen. Eerder aangebrachte wegversmallingen hadden niet voldoende effect en leveren zo nu en dan zelfs gevaarlijke situaties op.
Veiligheid
Cecil Penso was namens de bewoners één van de kartrekkers. Hij hoopt dat de Molenstraat een veiligere straat zal worden. Ook is hij te spreken over de plannen om de straat te vergroenen. Volgens sommige bewoners gaan de geplande maatregelen niet ver genoeg. “Ze moeten gewoon trajectcontroles uitvoeren”, oppert een bezoeker van de informatieavond. De kans dat dat zal gebeuren lijkt klein. Want volgens Melisse staat een groot deel van de plannen al vast. Wel staat de gemeente volgens hem open voor nieuwe inzichten en mogen mensen meedenken over het groen en materiaalkeuze.
Groen, veilig en een genot om te wonen
De wethouder noemt de straat in alle eerlijkheid één van de lelijkste straten van Oudenbosch. Hij vertrouwd er dan ook op dat de straat met de herinrichting niet alleen veiliger wordt, maar ook een betere uitstraling krijgt. Penso heeft er ook alle vertrouwen in: “Ik hoop dat de Molenstraat een straat wordt zoals andere straten hier in het dorp. Groen, veilig en een genot om te wonen.”