Nieuwe subsidieronde cultuurclubs: ‘Mooie kans voor Thoolse initiatieven’
Het gemeentehuis van Tholen.
Vanaf deze week kunnen culturele organisaties in Tholen subsidie aanvragen via de regeling Regioarrangementen 2026. De regeling, die jaarlijks wordt aangeboden door de Zeeuwse gemeenten, biedt financiële steun aan nieuwe en bestaande culturele projecten die bijdragen aan het culturele aanbod in de provincie. Ook in de regio Oosterschelde -waar de gemeente Tholen onder valt- is er geld beschikbaar.
Voor de Oosterschelderegio is een budget van 215 duizend euro gereserveerd, aldus wethouder Peter Hoek. Gemeenten Walcheren en Zeeuws-Vlaanderen verdelen de rest van het totale budget van 500 duizend euro.
Maatschappelijke meerwaarde
De regeling is bedoeld voor culturele activiteiten en evenementen die niet alleen artistiek interessant zijn, maar ook maatschappelijk van meerwaarde. Er wordt gekeken naar de impact op bezoekers, de bijdrage aan de culturele infrastructuur van de regio en de samenwerking met andere sectoren, zoals zorg, onderwijs of duurzaamheid. Extra punten worden toegekend aan projecten die vernieuwend zijn of samenwerking stimuleren.
Extra impuls voor het eiland
Wethouder Hoek moedigt lokale organisaties aan om gebruik te maken van deze regeling. “Dit is een mooie kans voor Thoolse initiatieven om een extra impuls te geven aan het culturele leven op ons eiland. Cultuur verbindt mensen, verrijkt onze samenleving en draagt bij aan leefbaarheid. We hopen dan ook op veel inspirerende aanvragen vanuit onze gemeente”, aldus Hoek.
De beoordeling van de aanvragen wordt uitgevoerd door een commissie die let op kwaliteit, spreiding van projecten en aansluiting bij bredere beleidsdoelstellingen.