Wouwse Plantage

Ook een klasse voor licentiehouders tijdens 70 jaar Hel van de Pin

Foto: Hel van de Pin

Emma Janvier Emma Janvier

De organisatie van het wielerevenement is er heel stellig in: er zijn maar twee dingen op de Pin: carnaval en de Hel van de Pin. En dat dit al zeventig jaar lang zo is, moet natuurlijk uitgebreid gevierd worden. Daarom barst op 5 augustus het feest los voor jong, oud, wedstrijdrijders, niet-wedstrijdrijders en alles wat daar tussenin zit.

“We staan er natuurlijk bekend om dat we een wielerkoers zijn voor rijders zonder licentie”, legt Arian Tak van de organisatie uit. “Afgelopen jaren hebben we gemerkt dat er wel veel vraag is van licentiehouders om mee te rijden. Daarom hebben we gezegd: één keer, omdat het feest is voor iedereen.”

Één keer, omdat het feest is voor iedereen.

De wedstrijdrenners krijgen speciaal hun eigen open klasse, waarvan de rit om 14.35 uur van start zal gaan. Het programma start daarom een half uur eerder dan normaal. Om 12.30 uur rijdt als eerst de jeugd van 8 t/m 12 jaar hun rit. “Volgend jaar is het weer alleen voor niet-wedstrijdrijders, hoor. Zo houden we het laagdrempelig voor iedereen”, vertelt Arian.

Er is volgens hem niet veel veranderd in de afgelopen zeventig jaar. “Tuurlijk zijn de fietsen anders, is de kleding anders en de valhelmen al helemaal, maar de Hel van de Pin zelf is nooit anders geweest”, vertelt hij. “Dat komt omdat iedereen gewoon normaal doet. We hebben geen VIP-deck of speciale kaarten, iedereen is hetzelfde.”

Amusement

Het draait vooral om het amusement tijdens de Hel van de Pin. “Het gaat niet om winnen, maar het zijn vooral onderlinge vriendenclubjes die het tegen elkaar opnemen”, aldus Arian. “Zeker sinds de komst van de tijdwaarneming kan iedereen zien wie wat heeft gereden en hoe snel. Dit wakkert de onderlinge strijd alleen maar aan om elkaar het jaar erop weer te verslaan.”

Voor het jubileum van dit jaar is er extra aandacht gestopt in het amusement om het fietsen heen. “Ondanks dat de Plantagebaan openligt, zal de braderie gewoon doorgaan”, kan Arian verzekeren. “Zondag 3 augustus gaan we al warmdraaien door vanuit het feestplein, zo noem ik de Boulevard altijd, 54 kilometer te gaan fietsen.”

Na deze toertocht is de jaarlijkse barbecue en daar komt iedereen naar eigen zeggen in de polonaise van terug, in één streep weer richting de Hel van de Pin. “Dit doen we al zeker tien jaar”, lacht Arian. “De mensen die gewoon voor de braderie komen, hebben al veel gekken gezien.”

De mensen die voor de braderie komen, hebben al veel gekken gezien.

Als viering komt er een verassingsartiest optreden. “We hebben echt een artiest van formaat in petto. Als ik een klein tipje van de sluier zou moeten oplichten, zou ik zeggen dat het over rozen zal gaan. Dat is alles”, sluit Arian af.