Roosendaal

Al maanden overlast in nachttrein vanuit Roosendaal door Zeeuwse jongeren

nieuws 112 politie brabant roosendaal bergen op zoom zeeland kruiningen yerseke goes kapelle arnemuiden middelburg ns trein station

Medewerkers van de politie en NS op een treinstation (foto: politie)

Anne van Egeraat Anne van Egeraat

Groepen jongeren veroorzaken al maanden overlast tijdens de laatste treinritten in de weekenden, tussen Roosendaal en Vlissingen. De politie en NS zijn die overlast beu en nemen daarom gezamenlijk maatregelen.

Waarschijnlijk komen de jongeren uit de Zeeuwse plaatsen Kruiningen, Yerseke, Kapelle-Biezelinge, Goes, Arnemuiden en Middelburg. Het vermoeden is dat ze in Bergen op Zoom opstappen en dan op de lokale stations de trein weer verlaten.

Vechtpartijen, vernielingen en intimidatie

De overlast uit zich in vechtpartijen op de stations en in de treinen. Ook worden regelmatig jonge vrouwen last gevallen. Ze vernielen treinmeubilair en veroorzaken overlast door te schreeuwen en bonken op de treinwanden. “Dit alles zorgt voor een onveilige en grimmige sfeer”, aldus de politie. De NS maakt zich zorgen om de veiligheid van zowel de treinreizigers als het eigen personeel.

De politie en de NS noemen de overlast “onacceptabel”. Daarom gaan ze samen maatregelen treffen. Ook zijn de partijen in gesprek met verschillende gemeenten om te onderzoeken hoe de sociale veiligheid op de treinen en rondom stations beter kan worden.

Al sinds half december houdt de politie extra toezicht. Zo is er een keer een trein stilgezet en is er een politiehond meegereisd om direct toezicht te houden. Ook worden de jongeren en hun directe omgeving aangesproken om hiermee te stoppen.

Dit weekend erg rustig

Volgens de politie is het dit weekend, 9, 10 en 11 januari, opvallend rustig in de treinen. Op station Roosendaal is één iemand geweigerd en één persoon uitstel van betaling gegeven.

De politie en NS blijven de komende weekenden actief toezicht houden. “Met als doel de veiligheid en treinreizigers te waarborgen”, meldt de politie.