Tholen

Pand in Sint-Maartensdijk onterecht gesloten door burgemeester, onvoldoende bewijs aanwezig

Het uniform is altijd uitgerust met het politielogo en de welbekende gele strepen.

Foto: ZuidWest Update

Anouk Houweling Anouk Houweling

De burgemeester van Tholen heeft op 16 april 2025 twee lokalen aan de Pluimpotweg in Sint-Maartensdijk gesloten. De huurder van één van de twee panden heeft daarna bezwaar ingediend. Volgens hem is er namelijk onvoldoende bewijs dat zijn pand gesloten moet worden. De bezwaarcommissie heeft hem nu gelijk gegeven.

In april werden de panden op nummer 18 en 34 gesloten. De gemeente gaf toen aan dat de politie daar een grote hoeveelheid drugs en een wapen gevonden had. Die voorwerpen konden worden gelinkt aan motorclub Satudarah. Dat was de aanleiding voor de burgemeester op de panden voor twaalf maanden te sluiten.

Onvoldoende bewijs

De huurder van het pand op nummer 34 heeft daarna bezwaar gemaakt tegen de sluiting. Volgens hem was er namelijk geen bewijs dat ook zijn gehuurde pand gesloten moest worden. Tijdens een hoorzitting op 23 september van de Commissie van advies voor de bezwaarschriften is het besproken.

Daarin gaf de bezwaarmaker aan dat er volgens hem geen grote aantallen afbeeldingen aanwezig waren van de motorclub. Er was alleen een enkele foto van de motorcultuur in Amerika. Verder waren er in april geen personen aanwezig in het pand. Ook spreekt hij tegen dat er ‘een enorme drankvoorraad’ in het pand aanwezig zou zijn geweest.

Op basis van onder andere bovengenoemde punten heeft de commissie besloten dat het pand aan de Pluimpotweg 34 onterecht gesloten is. Zij adviseren het college dan ook om de sluiting op te heffen.