Parkeerdrukte bij sportpark Rood-Wit in Sint Willebrord: lokale VVD trekt aan de bel
Voetbalvereniging Rood-Wit in Sint Willebrord (beeld: Google Maps).
De Rucphense VVD maakt zich zorgen om parkeerproblemen bij voetbalvereniging Rood-Wit in Sint Willebrord. De partij zou meerdere signalen hebben opgevangen over de problemen, daarom trekt ze aan de bel bij het college van burgemeester en wethouders.
In een brief aan het college schrijft de partij dat de problemen zich vooral voordoen tijdens trainingsavonden, wedstrijden en evenementen. Voertuigen staan dan regelmatig buiten de parkeervakken en op de rijbaan. Bovendien: “De huidige parkeervakken lijken onvoldoende lang om personenauto’s volledig binnen de vakken te laten parkeren”, schrijft de VVD.
De partij oppert om iets aan de parkeerproblemen te doen in 2027, tijdens de werkzaamheden aan het hekwerk rondom het sportpark. “Dit kan een logisch moment zijn om ook de inrichting van de parkeervakken te verbeteren”, luidt het advies.
Het zou volgens de Rucphense VVD een idee kunnen zijn om te onderzoeken of het hekwerk aan de zijde van de Emmastraat iets verder richting het sportpark kan worden geplaatst. “Dan ontstaat mogelijk ruimte om de parkeervakken aan te passen.” De werkzaamheden combineren kan weer kosten besparen.
Nu is het de vraag of het college de signalen van de parkeerproblemen herkent. Ook wil de partij graag weten wat het college van het voorstel vindt. Daarnaast hoopt de partij dat omwonenden actief bij vervolgstappen betrokken gaan worden.