Roosendaal

Raad wil meer kunstwerken waarin roos van Roosendaal verwerkt is: ‘Roos zit in ons allemaal’

Het Oude Raadhuis op de Markt in Roosendaal. (foto: ZuidWest Update)

Anouk Houweling Anouk Houweling

De Roosendaalse raad wil meer Roosendaals gerelateerde kunstwerken in de stad. Donderdagavond werd daarvoor de motie ‘Roos in the picture’ aangenomen. Het symbool van de roos moet meer te zien zijn in de stad en alle dorpen. Op die manier willen ze de inwoners meer met elkaar verenigen.

De motie komt vanuit PvdA, GroenLinks, Forum voor Democratie, VLP en de BBR. De bedoeling is om de roos in te zetten voor verschillende kunstprojecten zoals lichtkunst, muurschilderingen of in technologie. Als voorbeeld noemen de indieners onder andere tunnels, viaducten en flats. “Die hebben we in onze naam meegekregen en van die beeldvorming kan je gebruik maken in alle opzichten”, vertelt Paul Klaver van de PvdA.

Brede invulling

Klaver laat wel weten dat niet alles uit de motie gedaan kan worden, maar dat het college kan kiezen voor een of meerdere projecten. “Als er maar gebruik gemaakt wordt van dat beeldmerk. De roos zit in ons allemaal.” Want het is voor de partijen belangrijk dat de roos gebruikt wordt voor het merk Roosendaal. “Lichtkunst en grote muurschilderingen kunnen een hele grote impuls geven aan de straat en de manier waarop je een woonwijk binnenkomt”, reageert Corrie van Leerzem raadslid namens FvD.

De motie zorgt voor een brede interpretatie waarin het college de ruimte heeft om te kijken wat haalbaar is. Daarbij horen ook de dorpen. “We hebben ook fantastische dorpen met markante gebouwen en laat die dorpen nog ook nog hun eigen symbool hebben”, voegt raadslid Nicole Roeken van het CDA toe. Ook kwam de projectie van de roos op de televisietoren nog even aan bod. Dat was volgens vele toch wel een mooi beeld. “Dat is alleen nu minder haalbaar, omdat het gebouw waarvan we dat projecteerde er niet meer staat”, reageert wethouder Paul de Beer.

Lokale kunstenaars

Om de kunstwerken te realiseren willen de partijen graag gebruik maken van kunstenaars uit de regio. Maar daarnaast zijn ook cultuurinstellingen, scholen en inwoners vrij om een idee in te brengen. Om te kijken wat er mogelijk is vragen de partijen het college om te onderzoeken wat er binnen de kaders kan. In 2027 viert Roosendaal een jubileum en de partijen zouden het mooi vinden als er dan al initiatieven zijn uitgewerkt. Ze willen daarom na de zomer een terugkoppeling van het college over de mogelijkheden.