Randstad-taxi’s zorgen voor Bergse onrust: ‘Broodroof, misleiding en woekerprijzen’
Foto: Shutterstock
Lokale taxibedrijven in Bergen op Zoom klagen over chauffeurs uit de Randstad die tijdens de Vastenavenddagen de stad overspoelen met ritten tegen woekerprijzen. Volgens GBWP-raadslid Alperen Yilmaz gaan deze taxi’s soms zover dat ze zich voordoen als Bergse bedrijven en klanten bewust misleiden – zoals onlangs bleek tijdens ‘ellef ellef’.
“Ze gebruiken bestaande bedrijfsnamen en wanneer inwoners vragen of zij van dat bedrijf zijn, wordt vaak zonder terughoudendheid ‘ja’ gezegd,” zegt Yilmaz. “Inwoners betalen hierdoor onnodig hoge bedragen en komen soms ook in onveilige situaties terecht.” Dat gebeurt volgens hem zowel bij de Bergse binnenstad maar ook bij standplaatsen in Halsteren.
Lokale ondernemers benadeeld
GBWP maakte deze week schriftelijke vragen aan het college van Bergen op Zoom over de ’taxicowboys’. De fractie wijst erop dat chauffeurs zich op drukke plekken opstellen zonder reservering en bezoekers actief aanspreken. Volgens Yilmaz ontstaan zo niet alleen onveilige situaties, maar worden lokale taxibedrijven die zich wél aan de regels houden flink benadeeld. Handhaving geeft aan dat optreden lastig is omdat de chauffeurs snel komen, klanten meenemen en weer vertrekken voordat er effectief kan worden ingegrepen.
‘Scheelt de helft’
De Bergse taxiondernemer Taxi Benny bevestigt de problemen. Taxirijder Benny: “Als we op een avond tien ritten rijden, scheelt dat ons de helft. Ze pakken ons brood af en rekenen klanten het dubbele of meer.” Hij en zijn Bergse collega’s hopen dat Bergen op Zoom net als Roosendaal een reguleringssysteem invoert om dit tegen te gaan.

Vergunningssticker
Want in Roosendaal mogen taxi’s tijdens de carnavalsperiode alleen vanaf aangewezen ophaalplekken rijden als ze een tijdelijke vergunningssticker hebben. Dat maakt toezicht eenvoudiger en voorkomt misleiding. GBWP vraagt het college te onderzoeken of een soortgelijke aanpak ook in Bergen op Zoom mogelijk is.