Reünie, bingo en een foto-expositie want ‘Kaaike Boven’ bestaat vijftig jaar

Een archieffoto van de jaarmarkt op de Kaai in Roosendaal (foto: Kaaike Boven).
De Roosendaalse ondernemersvereniging Kaaike Boven bestaat dit jaar vijftig jaar. Dat moet gevierd worden, vinden de ondernemers op de Kade. Op zondag 3 augustus organiseert Kaaike Boven daarom een feestelijke reünie. Voorzitter Gijs de Bot kijkt met veel plezier vooruit: “Dat gaat echt geweldig worden.”
De Bot omschrijft de Kade als ‘de Jordaan van Roosendaal’: een hechte wijk waar ondernemers gezamenlijk met elkaar optrekken. De ondernemersvereniging op de Kade is in 1975 door die verbondenheid ontstaan. Daaruit volgde jarenlang initiatieven en projecten. Als voorbeeld geeft De Bot het ontstaan van het Pannenkoekenhuis. “Op die plek dreigde een coffeeshop te komen. De winkeliers hebben toen geld ingezameld en het pand gekocht om dat te voorkomen. Tijdens de jaarmarkt werden er toen pannenkoeken verkocht en dat was zo een succes, dat het Pannenkoekenhuis geboren was.”
Brunch, foto-expositie en bingo
Een speciale jubileumcommissie is op de achtergrond flink aan de slag gegaan om het feest te organiseren. “Wij zitten op dit moment volop in de voorbereidingen. Uiteindelijk leek het ons leuk om een reünie te organiseren in de Patertuin achter de Onze Lieve Vrouwekerk”, vertelt De Bot. Tijdens de reünie, die geheel gratis is, is er een Kaaibrunch in de tuin en zal er een foto-expositie zijn. “Toen wij de oproep deden voor de foto-actie, kwamen er zoveel foto’s, verhalen en herinneringen naar boven. Daaraan zie je dat iedereen zijn eigen beleving bij die foto’s heeft.”

Ook zal er tijdens de reünie een bingo zijn voor alle bezoekers. De bingo is een knipoog naar het verleden, legt de voorzitter uit. “Vroeger hadden wij op de Kaai jaarmarkten en meerkampen, waarbij wij een hele grote bingo organiseerden. Om dat gevoel weer op te roepen en een kleine terugblik op het verleden te werpen, dachten wij dat het leuk was om een loting met prijzen te doen.” Alle bezoekers krijgen daarom bij hun inschrijving een lot waarmee zij automatisch kans maken op de prijzen.
De datum voor de reünie is niet zomaar gekozen. “Dat weekend is ook de Volksronde, die toevallig ook vijftig jaar bestaat. Omdat de straten dan toch al afgezet zijn en de mensen in een feestelijke stemming zijn, vonden wij dat een mooi weekend voor onze reünie”, zegt De Bot.
Gebiedsvisie veranderd
De voorzitter hoopt dat de bezoekers tijdens de reünie volop herinneringen met elkaar gaan ophalen. Hij vreest namelijk dat er over een aantal jaar nog maar weinig ondernemers op de Kade gevestigd zullen zijn. “Vroeger was dit echt een middenstandswijk, maar inmiddels wordt het meer een woonwijk. Dat komt ook doordat de gebiedsvisie veranderd is. Zo verdwijnen er steeds meer winkels en komen daar woningen of appartementen voor in de plaats”, verzucht De Bot.
Daarom vindt de ondernemersvereniging het belangrijk om mensen bij elkaar te brengen. “Over een paar jaar is het niet meer zoals het was. Daarom willen wij het met name bij het oudere publiek onder de aandacht brengen.” De aanmeldingen lopen tot dusver goed. “Wij hebben al best wat aanmeldingen gehad. Aanmelden is wel verplicht, en dat kan door een mail te sturen naar info@ovdekade.nl. Wij hopen in ieder geval dat het een gezellige dag wordt!”, aldus De Bot.
