Roosendaal zet beroepsonderwijs in het zonnetje met campagne ‘Vakking goed’
Met de campagne 'Vakking goed' spreekt de gemeente Roosendaal haar waardering uit voor het beroepsonderwijs. (Foto: ZuidWest Update)
Praktisch opgeleide Roosendalers worden de komen tijd extra in het zonnetje gezet door de gemeente. Met de campagne ‘Vakking goed’ wil de gemeente vmbo en mbo opleidingen meer onder de aandacht brengen. Er is namelijk een grote vraag naar deze mensen, ook in Roosendaal.
In de praktijklokalen van de opleidingsrichting zorg van het DaVinci onthulde wethouder Klaar Koenraad, Kiki Nieuwkerk van het DaVinci en Rob Neutelings van Curio drie campagneposters. De campagne in opgezet om een waardering uit te spreken naar vakmensen. “Deze stroom mag wel een keer in het zonnetje gezet worden. We hebben keihard mensen nodig. Er moet veel gebouwd en gezorgd worden in onze vergrijzende samenleving”, zegt Koenraad.
Volgens Nieuwkerk heeft het vmbo een imagoprobleem en bestaat het beeld dat een hogere opleiding beter is. “Maar als kinderen hier komen om te ontdekken waar hun interesse ligt, laten we ze zien hoe leuk het is om met je handen te leren”, zegt ze. Dat is dan ook onderdeel van de campagne. Het beeld moet worden omgedraaid en juist laten zien hoe trots de samenleving kan zijn op mensen met praktische beroepen.
Kennis maken met praktijkonderwijs
Op het DaVinci wordt het beroepsonderwijs ook onder de aandacht gebracht bij leerlingen van havo en vwo. In een zogenoemde toples kunnen leerlingen een les meelopen op het vmbo. “Dan krijgen ze les van een vmbo-leerling om hen een beeld te geven”, legt Nieuwkerk uit. Vanuit de havo kunnen leerlingen ook kiezen voor een mbo opleiding als zij liever een praktisch beroep willen gaan doen. “Onze doelstelling is om onze praktijklokalen open te stellen voor andere doelgroepen”, zegt Nieuwkerk.
Volgens wethouder Koenraad is het belangrijk dat leerlingen vooral voor een opleiding kiezen die ze leuk vinden. Ook als iemand misschien wel goed kan leren, maar liever praktisch bezig is, moet dat volgens haar kunnen. Verschillende bedrijven staan volgens de wethouder te springen om mbo opgeleide mensen. Bijvoorbeeld in de installatietechniek, duurzaamheid en aannemersbedrijven.
In totaal zijn er drie campagneposters gemaakt die aandacht geven aan drie beroepen: zorg, bouw en techniek. De komende tijd zijn de posters te zien in onder andere bushokjes, flyers en sociale media. De campagne loopt nog tot eind april. Later volgen ook nog interviews met studenten in het beroepsonderwijs om de verhalen onder de aandacht te brengen.