Scholenoptocht Hoogerheide terug van weggeweest

Na een aantal jaar vond in Hoogerheide weer de scholenoptocht plaats.
Waar het een aantal jaar niet door kon gaan door verschillende omstandigheden, was het dit jaar weer ouderwets genieten tijdens de scholenoptocht in Hoogerheide. Ondanks het natte begin door de regen stonden er veel mensen langs de kant te kijken. De kinderen lieten aan iedereen zien wat voor mooie creaties zij dit jaar gemaakt hebben.
De scholenoptocht wordt georganiseerd door de drie basisscholen die gevestigd zijn in de Boemerang in Hoogerheide: basisschool de Dobbelsteen, Klim-Op en Delphin. Gezamenlijk vormen een aantal leerkrachten en ouders van deze scholen de werkgroep carnaval. Deze werkgroep zorgt ervoor dat de optocht goed verloopt. Juf Astrid van de Klim-Op, onderdeel van de werkgroep, legt uit waarom de scholenoptocht een tijdje niet georganiseerd is geweest. “Door corona hebben wij een aantal jaar geen optocht kunnen houden.” Afgelopen jaar koos de werkgroep voor workshops over carnaval in plaats van een optocht. “Maar wij merkten dat dat toch niet zo leuk is als een echte scholenoptocht.”

Werkgroep carnaval
Daarom besloot de werkgroep dit jaar toch weer over te gaan tot het organiseren van een optocht. Daar komt behoorlijk wat bij kijken, legt Astrid uit. “We moeten rekening houden met de route, verkeersregelaars, inschakelen van hulpouders, noem het maar op.” Uiteindelijk is dat allemaal geregeld en kan iedereen genieten van de optocht. Op deze manier proberen de scholen ook het carnavalsgevoel mee te geven aan de kinderen. Daarnaast zijn er in de weken voorafgaand aan carnaval al verschillende activiteiten voor de kinderen. “Per groep verschilt wat de kinderen gaan doen, maar dat varieert van een bezoek aan het bouwkot tot de prins die naar school komt”, vertelt Astrid.
Dat de kinderen de carnavalssfeer al goed te pakken hebben, blijkt wel uit het enthousiasme waarmee de optocht vertrekt. De leerlingen konden kiezen of ze met de gehele klas iets wilden maken of in kleinere groepjes meelopen. Zo valt er genoeg te zien langs de kant. Het motto ‘Op aande gedraoge‘ komt veelvuldig terug door middel van papieren handjes. Ook loopt er een dweilband met de optocht mee die de stoet voorziet van muziek. Astrid is blij dat ze de band hebben kunnen regelen. “Zo komt er toch een beetje extra sfeer in de optocht.”

Prins Marinus en gevolg
Ook de skelter van Emma draagt op een muzikale manier bij aan sfeer tijdens de scholenoptocht. Vader Stephan, een van de hulpouders die vandaag helpt, legt uit hoe ze samen een oude stereo op de skelter hebben gemaakt. “Vandaag is een kleine generale repetitie, want Emma rijdt tijdens de grote optocht in Hoogerheide ook mee.”
De scholenoptocht wordt afgesloten door Prins Marinus van Wjeeldrecht (Hoogerheide tijdens carnaval) en zijn gevolg. Ook het Snoekske is erbij, de mascotte van de kindercarnaval in Hoogerheide. En ondanks de paar regendruppels genieten ouders, andere familieleden en belangstellenden volop van de scholenoptocht. De carnaval in Hoogerheide trapt zo op een mooie manier af.
