Stoofa heeft de beoogde plek in Oudenbosch gekregen
Bestuurslid van gemeenschapshuis ‘t Stoofje Claudia van Domburgh en wethouder Patrick Schouw onthulden vrijdag de sociale sofa ‘Stoofa’. De bank staat op het Jan Gielenplein in Oudenbosch. “We waren het eerst niet meteen eens over de plek”, aldus Van Domburgh.
Tientallen mensen verzamelen zich om bij het heugelijke moment aanwezig te zijn. Van Domburg en wethouder Schouw trappen het moment af met een kort woordje over de totstandkoming van de locatie. “We hebben een rondje gelopen om te kijken waar hij het mooist zou staan”, vertelt het bestuurslid.
Eerst is er namelijk nog gekeken om de sociale sofa bij de haven neer te zetten. “Maar deze plek was wel met stip wel de meest gewenste, omdat hij in het hart van het dorp zit”, vertelt de wethouder.
Symbool voor samen zijn
Naast dat de bank dus midden in het bruisend hart van Oudenbosch staat, komen verschillende elementen uit het dorp ook in de Stoofa terug. Zo staan achter op het bankje de huizen van ‘T Stoofje afgebeeld. Daarnaast is het vrijwel naast de Stoofstraat gelegen. “Dus dan is de link naar het ’t Stoofje ook snel gemaakt”, vertelt Van Domburgh.
Volgens de wethouder is de bank een symbool van saamhorigheid. Een symbool dat onbetaalbaar is. Schouw: “Als iets vanuit de maatschappij komt, wordt het ook vanuit de maatschappij gedragen. Vooral de verbinding die zo’n bankje bezorgt, het staat ook echt wel symbool voor het samen willen zijn. Voor ons, de gemeente, is dat onbetaalbaar.”