Bosschenhoofd

Technofestival Free Your Mind krijgt geen vergunning voor editie op Breda Airport

De opbouw van Free Your Mind 2023.

Anne van Egeraat Anne van Egeraat

Er komt dit jaar geen editie van technofestival Free Your Mind op Breda International Airport in Bosschenhoofd. De Halderbergse burgemeester Anne Mulder heeft besloten geen vergunning te verlenen. De reden: onvolledigheden en tegenstrijdigheden in de aanvraag.

Free Your Mind is al een paar keer eerder op het vliegveld georganiseerd; tijdens Koningsdag. Voor dit jaar had de organisatie voornemens om het festival op 5 september te organiseren. Maar de benodigde stukken voor de aanvraag zijn niet op tijd ingediend, waardoor de aanvraag onvolledig was. Wel heeft de gemeente de aanvraag alsnog inhoudelijk beoordeeld.

Volgens de burgemeester staan er tegenstrijdigheden in de aanvraag, vooral tussen de plattegronden en het mobiliteitsplan. “Dit ondermijnt de betrouwbaarheid en uitvoerbaarheid van de plannen”, aldus Mulder.

Negatief advies van de politie

Ook heeft de gemeente om adviezen van hulpdiensten en adviseurs gevraagd. De politie was hierin duidelijk: een uitgebreid en negatief advies. Er zou onvoldoende verbetering in planvorming zijn aangebracht na eerdere adviezen. Ook zouden er ernstige tekortkomingen in het mobiliteitsplan staan. Een andere reden voor het negatieve advies is de grote risico’s rondom drugsgebruik en handhaving.

Als laatste is er op de betreffende datum niet voldoende politiecapaciteit. “De gewijzigde datum valt in een periode waarin de politie al zwaar belast is”, luidt de toelichting.

Openbare orde en veiligheid

De brandweer en Ghor hebben wel een positief advies uitgebracht. Ook de vakgroep verkeer adviseerde positief, maar wel met een nadrukkelijke kanttekening voor de verkeersdrukte bij de rotonde Pastoor van Breugelstraat. De vakgroep openbare orde en veiligheid adviseerde negatief. “Omdat uit zowel interne als externe adviezen blijkt dat de openbare orde en veiligheid onvoldoende kunnen worden gewaarborgd.”

Evenement verplaatst naar Breepark

Alles met elkaar afgewogen heeft Mulder dus besloten om geen vergunning te verlenen. Daar lijkt Free Your Mind op ingespeeld: er worden op de website kaarten verkocht voor een festival op dezelfde datum, maar dan in het Breepark in Breda.

Mulder benadrukt dat het weigeren van deze vergunning overigens niet betekent dat er geen evenementen van vergelijkbare grootte/categorie georganiseerd mogen worden op Breda Airport. “Organisatoren worden juist uitgenodigd om iets te organiseren in Halderberge, mits zij wél voldoen aan de geldende eisen op het gebied van openbare orde en veiligheid.”