Van gepest worden naar eigen pad volgen: Maud (17) herpakt leven met eigen bedrijf en acteerdroom
De ene dag verschijnt ze als prinses op een kinderfeest, de andere dag staat ze zingend en dansend op het podium. Achter de schermen runt ze haar eigen bedrijf en zet ze zich met ‘Op stap met Roos’ in voor de promotie van haar stad. De 17-jarige Maud van de Sanden uit Roosendaal is een alleskunner met een duidelijke droom: actrice worden.
Op jonge leeftijd weet Maud al goed wat ze wil. Sinds haar zestiende runt de Roosendaalse haar eigen evenementenbedrijf waarmee ze in te huren is als prinses. Daarnaast houdt ze zich veel bezig met zingen en sinds kort dansen, al ligt haar grootste passie bij acteren.
“Het acteren begon bij Familie Demood. Dat is een horrorexperience in Roosendaal. Ik speelde hier voor het eerst en ik vond dit superleuk om te doen.” Vervolgens merkt Maud dat ze graag meer wil doen met acteren. “Via een vriendin kwam ik bij een bedrijfje, waar ik ook kon acteren als prinses op kinderfeestjes en evenementen. Daar heb ik een half jaartje aan meegedaan en toen ben ik mijn eigen bedrijfje gestart.”
Met hulp van ouders start ze haar bedrijf op. “Ik begon met een paar kostuums, maar ondertussen heb ik er al heel wat”, lacht ze. Iedere dag is ze nu wel met haar bedrijf bezig. “Dit gaat van het onderhoud van de pruiken tot aan het maken van video’s.”
Druk bezig
Bijna iedere week heeft Maud wel een evenement of kinderfeestje waar ze werkzaam mag zijn. “Dat vind ik erg gaaf.” Ondanks dat ze volgens de wet zelf nog een kind is, werkt ze met jonge kinderen. “Het is leuk om te zien hoe zij geloven in de rol die je speelt. Als je dan die blije gezichtjes ziet of ze je een knuffel geven, daar doe je het dan voor.”
Naast al het zang en acteerwerk promoot Maud ook haar eigen stad. Dat doet ze met de video’s van ‘Op stap met Roos’. Hier is ze het gezicht van een kanaal die de binnenstad van Roosendaal promoot. “Ik vind het belangrijk om te laten zien dat er veel leuke plekken in de binnenstad zijn en dat je zeker een leuke dag kunt hebben in Roosendaal.”

Eigen pad kiezen
Maud is erg positief en enthousiast, zeker als het gaat over hoe veelzijdig ze is. Toch kent ze ook een minder leuke periode. “Ik ben op de middelbare school gepest. Hierdoor heb ik op drie verschillende scholen gezeten.” Uiteindelijk kwam Maud thuis te zitten. “Dat was een erg zware tijd. Ik had nergens meer zin in en deed niks meer.” Hierdoor heeft Maud haar middelbare school periode niet kunnen bekronen met een diploma.
“Uiteindelijk besloot ik om opnieuw te beginnen en ging ik naar een mbo 1 school.” Dat blijkt een goede keuze, want Maud bloeit weer helemaal op. Het acteren en zingen helpt haar daar enorm bij. “Ik heb alles gegeven om nu te staan waar ik sta.”
Ver komen in de acteerwereld
Maud wil dus graag verder komen in de acteerwereld. Momenteel volgt ze het Jong Talenten Traject waarbij ze verschillende workshops volgt. Waaronder van musicalactrice Pia Douwes. Daarnaast speelt ze ook al drie jaar bij Musical 2.0, een musicalschool in Hilversum.
Als de Maud mag wegdromen ziet ze zichzelf over vijf à tien jaar schitteren in het AFAS Circustheater in Scheveningen. Evenals haar grote voorbeeld: Vajèn van den Bosch. “Ik bewonder wat zij doet. Ook omdat ze Elsa heeft gespeeld in Frozen. Dat maakt haar nog meer een voorbeeld”, glundert Maud.