Etten-Leur

Verschillende culturen komen samen bij de iftar in Etten-Leur

Dianta van Meel Dianta van Meel

Verbinding, liefdadigheid en lekker eten. Daar ging het woensdagavond tijdens de iftar, georganiseerd door stichting Prisma, in Etten-Leur om. Mensen van diverse culturen en achtergronden kwamen samen in cultuurhuis de Nobelaer om met elkaar de ramadan te vieren. “We zijn hier met meer dan honderd mensen”, zegt Orhan Efe Çetin van stichting Prisma trots.

De iftar is de maaltijd die direct na zonsondergang tijdens de ramadan genuttigd wordt. “We hebben deze verbindings-iftar georganiseerd om te praten en elkaar beter te leren kennen”, vertelt Çetin.

En daar wordt volop gehoor aan gegeven. De drie lange tafels vol met lekkere hapjes zitten vol met kletsende mensen. “Er wordt gepraat over afkomst, wat ze hier komen doen en of ze de ramadan vieren.” Volgens Çetin zijn het echt gesprekken die bruggen tussen de verschillende culturen bouwen.

Multicultureel

Nederland is een multicultureel land en dat moet volgens Çetin ook gevierd worden. “Ik vind het zelf heel belangrijk om dit soort evenementen te organiseren”, benoemt hij. Jenske Vermeulen en Jan Mol, een jong stel dat de verbindings-iftar bijwoont, benoemen dit ook. “Ik denk dat de wereld een beetje hard is geworden. Het is dan zo waardevol om met mensen te kunnen praten terwijl er zoveel vervelends in de wereld gebeurd”, zegt Vermeulen. “Laten we elkaar wat vaker aankijken en gezellig samen eten.”

Laten we elkaar wat vaker aankijken en gezellig samen eten.

Zelf vieren ze normaal geen ramadan. “We zijn net terug in Nederland na lang gereisd te hebben. We wilden dat gevoel van nieuwe mensen ontmoeten vasthouden”, vertelt Mol. “Toen we zagen dat je deze avond de iftar kon bijwonen dachten wij meteen: ‘Lets go!’.”

Warme sfeer

Ook Marleen Verbaak geniet van de warme sfeer in de Nobelaer. Zij is taalcoach en uitgenodigd voor de iftar door een man die zij les geeft. “Ik vind het belangrijk om de cultuur van degene waar ik taalcoach van ben te beleven. Ik heb al veel gehoord over de iftar, maar nu ik het zelf beleef is het toch anders.” Het is de eerste keer dat zij met zoveel mensen samen eet aan zo’n grote tafel. “Ik vind het helemaal geweldig, de sfeer is top”, benoemt ze.

Vrijwilligster May Rijnen eet ook gezellig mee. “Wij zijn door stichting Prisma uitgenodigd om de iftar mee te komen vieren”, vertelt Rijnen. Het is voor haar al de derde keer dat ze aanwezig is bij een iftar-maaltijd. “Ik vind het heel mooi dat mensen zo hun geloof vieren. Als ze het prettig vinden dat ik het met hun mee vier, dan ben ik erbij”, vertelt ze vrolijk.