Woensdrecht

Volgende stap in herontwikkeling voormalige basisscholen De Stappen en De Poorte

De Stappen Hoogerheide

Voormalige basisschool De Stappen in Hoogerheide (foto: ZuidWest Update).

Tomlin Smits Tomlin Smits

De gemeente Woensdrecht hoopt snel een volgende stap te gaan zetten in de herontwikkeling van basisschool De Stappen in Hoogerheide en De Poorte in Woensdrecht. Beide schoolgebouwen staan na de komst van het gloednieuwe IKC Fortuna leeg en worden omgetoverd tot woningen. In totaal komen er daardoor 39 woningen bij in de gemeente.

De schoolgebouwen van zowel De Stappen in Hoogerheide als De Poorte in Woensdrecht staan al sinds 2024 leeg. In september van dat jaar ging namelijk het nieuwe kindcentrum Fortuna aan de Fortuinstraat in Woensdrecht open. Beide scholen voegden zich samen tot één geheel waardoor de voormalige locaties leeg kwamen te staan. Daar wil de gemeente Woensdrecht nu woningen van maken.

Gebouw behouden

Voor de verbouwing van De Stappen en De Poorte van start kan gaan, moet het college van de gemeente Woensdrecht nog wel langs de Woensdrechtse raad. Zij moet akkoord geven voor welke en hoeveel woningen er op beide locaties gebouwd mogen worden. Aan de Bloemenlaan 50-52 in Hoogerheide, waar basisschool De Stappen gevestigd zat, gaat het om 24 woningen. Daarbij wordt het monumentale gebouw behouden, maar gaat de gymzaal wel tegen de vlakte.

De voorgestelde proefverkaveling van De Stappen (afbeelding: gemeente Woensdrecht/CB5).

Daarvan is het de bedoeling dat er vijf goedkope rijwoningen komen, waarbij de prijsrange tot 285 duizend euro ligt. Verder wordt het voormalige schoolgebouw omgetoverd tot negen middeldure woningen. Ook is er ruimte voor vier middeldure levensloopbestendige tussenwoningen, twee dure woningen in diezelfde categorie en vier dure tweekappers. Daarbij zou dus 75 procent van de woningen in de categorie betaalbaar vallen.

Daarbij hoopt de gemeente Woensdrecht een mooie mix te hebben gevonden tussen woningen voor zowel starters, doorstromers, gezinnen en senioren. Met de levensloopbestendige woningen hoopt het college in te kunnen spelen op de vergrijzing en de wens om langer zelfstandig te wonen.

Betaalbare woningen

Op de plek van voormalig basisschool De Poorte aan de Berglaan 10 in Woensdrecht moeten vijftien woningen gerealiseerd worden. Daarvan zijn er vier woningen in de categorie sociale huur en zijn er elf middeldure koopwoningen. Alle woningen vallen binnen het betaalbare segment, waarmee de gemeente voldoet aan de norm om minimaal twee derde van de woningen betaalbaar te maken.

De voorgestelde proefverkaveling van De Poorte (afbeelding: gemeente Woensdrecht/CB5).

De Woensdrechtse raad krijgt de plannen op dinsdag 10 februari voorgeschoteld. Zodra zij akkoord gaat, kan de gemeente verder met het participatietraject met omwonenden van beide gebouwen. Daarna worden de verdere ruimtelijke procedures doorlopen en wordt de grond bouwrijp gemaakt. Daarna krijgt een ontwikkelaar en/of aannemer de kans om verder met het project te gaan. Nog dit jaar moet dat proces in gang gezet worden.