Voormalig burgemeester Bergen op Zoom Peter van der Velden informateur in Roosendaal
In 2010 was Peter van der Velden te gast in het tv-programma Onder4Ogen van ZuidWest TV.
De eerste fase van de coalitievorming in Roosendaal zal begeleid worden door externe informateur Peter van der Velden. De oud-burgemeester van Bergen op Zoom en Breda wordt gezien als een zeer ervaren bestuurder en formateur. Hij gaat kijken welke partijen het beste een coalitie kunnen vormen.
Het informatieproces in de gemeente Roosendaal kan van start. De twaalf partijen hebben daarom besloten om Peter van der Velden aan te stellen als eerste informateur. Hij gaat met alle partijen in gesprek om te kijken welke partijen samen de beste coalitie kunnen vormen.
Duidingsdebat
Voor het zover is, begint de formatiefase met een duidingsdebat in de gemeente Roosendaal. Op 26 maart reageren de lijsttrekkers op de verkiezingsuitslag en wat het voor alle partijen betekent. Ook Van der Velden zal zich die avond voorstellen en uitleggen hoe het formatieproces verder gaat. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en is toegankelijk voor inwoners, mits zij zich aanmelden bij de griffie.
Van der Velden wordt door de gemeente Roosendaal omschreven als een zeer ervaren bestuurder en (in)formateur. Nadat hij op jonge leeftijd wethouder in Bergen op Zoom werd, vervulde hij de functie van burgemeester in de gemeenten Nieuw-Ginneken, Rosmalen, Emmen, Bergen op Zoom en Breda. Sinds 2017 was Van der Velden waarnemend burgemeester in Dordrecht en Leiden en tegenwoordig woonachtig in Breda.
Eerste helft van mei
Zodra Van der Velden zijn opdracht heeft afgerond, geeft hij een indicatie welke partijen volgens hem het beste een coalitie kunnen vormen. Daarna start de formatiefase, waarin wordt gewerkt aan een bestuursakkoord en een nieuw college. De gemeente Roosendaal verwacht dat de nieuwe wethouders in de eerste helft van mei geïnstalleerd worden.