Wijken Zevenbergen verdienen meer aandacht: ‘Onderhoud van Zeestraat is zeer slecht’
De fractie van Pro Moerdijk maakt zich zorgen over de staat van de Zeestraat in Zevenbergen. Volgens raadslid René de Visser is het wegdek dringend aan vervanging toe. Er zitten namelijk verschillende gaten in de weg en aan de zijkanten brokkelt het asfalt af. Daarom vraagt hij om opheldering bij het college.
Via raadsvragen hoopt hij meer informatie te krijgen over waarom er geen actie ondernomen wordt. “Het onderhoud van de Zeestraat is zeer slecht. Je ziet hier ook de scheuren in het wegdek en dat heeft geen goede uitstraling naar de wijk”, vertelt hij. Zijn vragen komen naar aanleiding van zorgen die bij bewoners spelen. “Er is scheur en kuilvorming. Ik heb ook gehoord dat de riolering niet goed is en verzwakt waardoor er scheurvorming ontstaat.”
Naast het slechte wegdek is er volgens De Visser ook een parkeerprobleem. “Auto’s moeten elkaar kruisen en je hebt mensen die voorrang nemen en dat zorgt voor een onveilige situatie.” Door de auto’s die langs de weg staan geparkeerd op smalle stukken ontstaan gevaarlijke situaties volgens hem.

Meer aandacht
Hij heeft het gevoel dat de wijken Krooswijk en Torenveld minder aandacht krijgen dan bijvoorbeeld het centrum. “In het centrum wordt heel veel gedaan, maar in deze wijk te weinig, dus ik vind dat de straat het minste is wat de gemeente zou kunnen doen.”
Dat gevoel leeft ook onder bewoners, volgens De Visser. “Daar is best wel cynisme over en dat vind ik best terecht. Ik vind dat er best wat meer aandacht mag zijn voor deze wijken”, zegt hij.
Groot onderhoud
Het raadslid hoopt dat het college iets met zijn vragen gaat doen. “We hopen dat het college bereid is om hierin samen te werken. Ik denk dat er groot onderhoud nodig is en er een nieuw wegdek moet komen.” Volgens hem zou dat de problemen in de Zeestraat grotendeels oplossen.
Wat betreft het parkeerprobleem zouden er parkeervakken moeten komen. “De weg is breed genoeg om te zorgen dat er parkeervakken komen. Het groen moet je dan ergens anders compenseren”, stel hij voor. Hij komt graag samen met de wethouder tot een oplossing. “Ik hoop dat we deze wijk op kunnen fleuren.”