Woningstichting Woensdrecht neemt Heideduin over van tanteLouise: plek voor 35 appartementen
Ingeborg Roks draagt de sleutels van Heideduin over aan Con Mol (foto: Tonny Presser/tanteLouise).
Zorgorganisatie tanteLouise heeft de sleutels van Heideduin aan de Heistraat in Hoogerheide overgedragen aan de Woningstichting Woensdrecht (WSW). Zij gaan het voormalige zorggebouw verbouwen tot 35 seniorenappartementen. Ook tanteLouise blijft nog in een andere vorm actief in het pand.
Het voormalige verzorgingstehuis krijgt op deze manier een nieuwe bestemming. Naast de 35 seniorenappartementen van circa 50 vierkante meter per stuk krijgt het gebouw ook een gemeenschappelijke ruimte en een binnentuin. Daarmee spelen WSW en tanteLouise in op de groeiende behoefte aan geschikte seniorenhuisvesting, zeggen beide organisaties. “Mensen krijgen zo de zorg die ze nodig hebben en behouden tegelijkertijd zelf de regie en hun zelfstandigheid”, aldus bestuurder Ingeborg Roks van tanteLouise.
Combinatie van zorg en wonen
In het voormalige Heideduin komt namelijk een vestiging van VanThuisUit. Bij dit concept kunnen inwoners van de gemeente Woensdrecht met een zorgindicatie terecht. Dat kan zeven dagen in de week voor begeleiding, activiteiten en ondersteuning gericht op het behouden of versterken van zelfstandigheid en zelfredzaamheid. Niet alleen inwoners met een zorgindicatie, maar ook mantelzorgers kunnen hier terecht.
De nieuwe appartementen van WSW zijn bedoeld voor 55-plussers en zowel voor een- als tweepersoonshuishoudens. Het merendeel van de appartementen wordt toegewezen aan mensen die al een zorgindicatie hebben. De overige appartementen gaan naar mensen die geen of weinig zorg nodig hebben. Con Mol, directeur-bestuurder van WSW, is ook blij met ontwikkelingen. “Het is een goed voorbeeld van scheiden van wonen en zorg, met meer maatwerk en inspelen op de behoefte van de klant. Daarbij streven we naar goede woningen in een gewilde wijk.”
Sleutels in handen
Op donderdag 2 juli heeft WSW de sleutels van Heideduin in handen gekregen. Sinds deze week is daarom ook het servicebureau van tanteLouise weer te vinden aan het Boerenverdriet in Bergen op Zoom. Het servicebureau was de afgelopen tijd gevestigd in Heideduin. De vergunning voor de werkzaamheden is inmiddels verleend. WSW verwacht dat de appartementen in 2027 gereed zijn.