Roosendaal

Beeld ‘Sixties’ moet blijvende herinnering aan Blommenkinders worden: ‘Het moet een landmark zijn’

Peter Uytdehage kunstwerk

Peter Uytdehage en Rietje Hersbach met de schets van het kunstwerk (foto: ZuidWest Update).

Tomlin Smits Tomlin Smits

Roosendaal is vanaf 2027 een kunstwerk rijker. Aan de rand van het Vrouwenhofpark moet een bijna 6,5 meter hoog standbeeld van een man met een gitaar verrijzen. Het kunstwerk komt van de hand van de beroemde Haagse kunstenaar Berry Holslag en is een verwijzing naar de jaren ’60 én het beroemde Roosendaalse festival Blommenkinders.

Aan zijn eettafel in Roosendaal zit de man bij wie het idee voor het kolossale kunstwerk ontstond. Vol trots laat Peter Uytdehage de schetsen van het standbeeld zien. “Samen met Rietje Hersbach en Toine Theunis vorm ik een werkgroep van de Stichting Carpe Diem’25. Die stichting is voortgekomen uit de stichting Blommenkinders, die jarenlang het festival in Roosendaal organiseerde”, vertelt Peter.

Het festival kostte de stichting jaarlijks behoorlijk veel geld, legt de voormalig wethouder van Roosendaal uit. “Daardoor hadden wij altijd een behoorlijke reserve staan. Toen wij in 2024 stopten met de organisatie van het festival, hadden wij die reserve nog staan.”

Eric Clapton als inspiratie

Toen Peter in maart 2025 door Vlissingen liep, wist hij ineens waar het geld naar toe moest. “Daar staat het standbeeld ‘De Dichter in het Park’ van de kunstenaar Berry Holslag. Dat valt op, is vrolijk en kleurrijk. Het leek mij wel een goed idee om zo’n soort standbeeld als eerbetoon aan het festival in Roosendaal te plaatsen.”

De werkgroep nam contact op met de kunstenaar en die kwam met een schets. “Dat was een man met een gitaar waar je met een beetje fantasie Eric Clapton in kan zien. Het ontwerp past precies bij Blommenkinders, maar is ook een ode aan de jaren ’60”, legt Peter uit.

Een schets van het standbeeld SIXTIES (foto: Peter Uytdehage).

Dat zou uniek zijn in Nederland. “Ik heb even zitten zoeken, maar volgens mij staat er geen enkel standbeeld in Nederland wat een ode aan de hippiejaren is. Dus in dat opzicht is het standbeeld niet alleen een knipoog naar het festival, maar ook een uniek object”, vertelt Peter.

Toen de werkgroep het idee pitchte bij de gemeente Roosendaal, werd het met enthousiasme ontvangen. “Wethouder Paul de Beer en de betrokken ambtenaar waren gelijk enorm enthousiast. Afgelopen donderdag kregen wij groen licht en nu kan de kunstenaar aan de slag”, glundert Peter.

Landmark voor Roosendaal

Het ruim zes meter hoge standbeeld moet aan de rand van het Vrouwenhofpark komen, op de kruising van de Antwerpseweg en de Laan van België. “Het komt op een mooie locatie en moet echt een landmark voor de stad worden. Het plan is nu dat het beeld, wat volledig uit klei bestaat, voor de kerst af is”, vertelt Peter. In 2027 moet het kunstwerk, wat de naam ‘SIXTIES’ krijgt, onthuld worden. “Het zou erg symbolisch zijn, omdat het dan zestig jaar na 1967 is. Dat jaar staat bekend als hét hippiejaar”, lacht Peter.

De schets van het kunstwerk ‘SIXTIES’ op de beoogde locatie (foto: Peter Uytdehage).

De kosten voor het kunstwerk neemt de stichting vrijwel in zijn geheel voor haar rekening. “We hebben het dan over een bedrag van zes cijfers. Gelukkig neemt de gemeente Roosendaal de kosten voor onder andere de omgevingsvergunnig voor haar rekening. Daar zijn wij dan ook erg blij mee”, aldus Peter.

Al had de gemeente daar één eis bij. “Dat wij van de onthulling van het kunstwerk een feestje zouden maken. Dus dat gaan wij zeker doen!”