Bergse rioolbuizen worden niet vervangen maar opnieuw bekleed: ‘Minder kosten, minder overlast’

Oude riolering wordt niet vervangen: er komt een nieuwe buis in de bestaande leiding. (Pixabay)
De riolering tussen de Gedempte Haven en het persstation in Bergen op Zoom is na een halve eeuw aan renovatie toe. De gemeente kiest voor het zogeheten relinen van rioolbuizen, in plaats van vervanging. Dit betekent dat de oude buizen niet worden vervangen, maar opnieuw worden bekleed – aldus wethouder Hans Peter Verroen. Deze oplossing bespaart geld, tijd en zorgt voor minder overlast voor de inwoners. De kosten bedragen zo’n 8,4 miljoen euro.
De renovatie richt zich op een deel van het riool dat sinds 1972 in gebruik is. Dit riool is sterk verouderd en heeft dringend onderhoud nodig. Het gaat om betonnen buizen, met een doorsnede van ongeveer anderhalve meter. “Met de nieuwe techniek kunnen we het riool weer 60 jaar laten meegaan.” Met het relinen komt er feitelijk een nieuwe buis in de bestaande buis: “Dat zorgt ervoor dat de overlast voor de bewoners zo klein mogelijk blijft.”
Weinig hinder
Er wordt wel tijdelijk een deel van het riool afgesloten, maar volgens Verroen zullen inwoners hier weinig hinder van ondervinden. “We zorgen ervoor dat het water goed kan doorstromen, zodat mensen gewoon hun toilet kunnen gebruiken.” De renovatie is onderdeel van een continu onderhoudsprogramma voor de riolering in de gemeente. “We blijven het riool goed onderhouden en zorgen ervoor dat het in de toekomst geen problemen oplevert,” zegt Verroen.