Roosendaal

Bijna bestuursakkoord in Roosendaal: ‘De kip is nog aan het broeden’

Peter van der Velde (foto: ZuidWest Update)

Ronald Joore Ronald Joore

Precies een maand geleden bracht Peter van der Velden zijn eindadvies uit, na het informatieproces in Roosendaal. Daarna is hij zijn werk voort gaan zetten als formateur. Inhoudelijk wil hij over het formatieproces niet veel zeggen. “Dat hoort nu eenmaal zo. Maar een ding is hem duidelijk: hier weten ze wel wat werken is”, aldus Van Der Velden. Over de sfeer aan de vergadertafel wil hij wel wat kwijt.

“Er wordt hard gewerkt en dat is ook nodig met de belangrijke opgaven waar Roosendaal voor staat”, laat de formateur weten. De formerende partijen willen met een goed en stevig coalitieprogramma komen. Dat kost tijd, zeker omdat Roosendaal ook grote ambities heeft.

Pittig en constructief overleg

Nu gaat het in de gesprekken vooral over de inhoud. “Het overleg is pittig maar constructief. De sfeer is echt goed”, aldus Van Der Velden. Daarbij vindt hij het zaak om door te vragen waarom iemand denkt zoals hij denkt. “Dat moet je niet zomaar wegmeppen. Ze willen in ieder geval allemaal het beste voor de komende vier jaar.”

Onthutsing aan de formatietafel

Ondanks de goede sfeer heeft het ongeluk van burgemeester Mark Buijs zeker ook zijn weerslag gehad aan de formatietafel. “Eigenlijk niet anders dan bij alle medewerkers en burgers van Roosendaal”, volgens Van Der Velden. Toen was er sprake van echte onthutsing. “Daar merkte ik hoe deze burgemeester in relatief korte tijd veel heeft opgebouwd in deze stad”, vertelt de formateur. Hij voelde dat dit echt iets deed met de mensen.

“Iedereen beseft tegelijkertijd dat er hard gewerkt moet worden. Ook in de meivakantie is er gewoon doorgewerkt”, spreekt Van Der Velden met waardering uit.

Het ei wordt steeds groter.

Over mogelijke wethouders wil Van Der Velden nog niets kwijt. Maar logischerwijs zal dit op enig moment ook aan de formatietafel besproken moeten gaan worden. Hij verwacht binnen om en nabij tweeënhalve week met een akkoord te komen.

“Men weet hier zeker wat hard werken is. Maar de kip is nog aan het broeien en het ei wordt steeds groter”, luidt de metaforische afsluiting van de formateur.