Dorpshuis Heerle blijft toch in de kerk, maar raadsleden uiten twijfels
Dorpshuis De Schalm in Heerle (foto: Google Maps).
Dorpshuis De Schalm in Heerle blijft in de toekomst toch in de kerk van het dorp gevestigd. Oorspronkelijk was het plan dat het dorpshuis naar een nieuwe multifunctionele accommodatie zou verhuizen, maar die plannen lijken van de baan. Tot verbazing van enkele raadsleden, die het college van de gemeente Roosendaal daarom om opheldering vragen.
Op het gebied van wonen en maatschappelijke voorzieningen staat er een hoop te gebeuren in Heerle. Zo liggen er plannen voor een nieuw kindcentrum in het dorp, zijn er verschillende locaties aangewezen voor woningbouw en vindt er een onderzoek plaats naar de uitbreiding van de sporthal van HV Heerle op sportpark Harella. In een eerder stadium was ook het plan om een multifunctionele accommodatie te ontwikkelen waar het dorpshuis en haar gebruikers naar toe zouden kunnen verhuizen.
Buurthuis in de kerk
Die plannen lijken nu te zijn verdwenen, schrijven raadsleden Pieter Potters (CDA), Marco Schillemans (Roosendaalse Lijst), Stefan Roseboom (PRO), Toon Jochems (VLP) en Stijn de Mooy (VVD). “In de toekomstplannen voor het dorp Heerle wordt opgemerkt dat het buurthuis, met zijn sociaal-culturele functie, gevestigd zal blijven in de voormalige parochiekerk”, aldus de raadsleden. Met een nieuwe multifunctionele accommodatie zouden de verenigingen in het dorpshuis één centrale ontmoetingsplek in Heerle krijgen.
Volgens de verschillende raadsleden maakt alleen dorpshuis De Schalm met haar verenigingen gebruik van de kerk. “De oorspronkelijke businesscase uit 2011, toen Alwel het gebouw overnam van het Bisdom, voorzag erin dat de kerk door meerdere huurders uitgebaat zou worden”, stellen de raadsleden. Daarnaast maakt het monumentale karakter van de kerk het lastig om aanpassingen te doen zodat het gebouw toekomstbestendig is.
Financiële gevolgen
Potters, Schillemans, Roseboom, Jochems en De Mooy willen daarom van het college weten waarom de keuze is gemaakt om het buurthuis in de kerk blijft gevestigd en wanneer dit besluit genomen is. Daarbij willen de raadsleden ook weten waarom de plannen voor een multifunctionele accommodatie zijn komen te vervallen. Verder hopen zij inzicht te krijgen welke investeringen er in beide gevallen nodig zijn. Het college heeft vier weken de tijd om de vragen te beantwoorden.