Etten-Leur positief over verbetering vislocaties: ‘Uitvoering afhankelijk van haalbaarheid’
Een van de vislocaties die gepacht wordt voor HSV De Kleine Voorn (foto: Google Maps).
Hengelsportvereniging De Kleine Voorn uit Etten-Leur heeft aan de bel getrokken over de verschillende vislocaties in de gemeente. Volgens hen blijft er na baggerwerkzaamheden regelmatig slib achter. Maar ook willen ze graag samen met de gemeente kijken hoe de visplekken op een goede manier ingericht kunnen worden, zodat het voor iedereen toegankelijk is.
De zorgen heeft de vereniging gedeeld met de fractie van CDA Etten-Leur, die vervolgens vragen aan het college stelde. Het college laat nu weten dat zij veel werkzaamheden aan water en oevers in samenspraak met het waterschap Brabantse Delta doen. Daarin wordt onderscheid gemaakt tussen een A-watergang die het waterschap beheert en een B-watergang waar de gemeente verantwoordelijkheid heeft.
Baggerwerkzaamheden
De vereniging gaf ook aan dat er regelmatig slib achterblijft na baggerwerkzaamheden. Het college weet van deze problemen. “Dat betekent niet dat het onderhoud onvoldoende is uitgevoerd”, geeft het college aan. In sommige gevallen wordt niet al het slib weggehaald. Hoeveel er gebaggerd wordt, hangt af van de vastgestelde eisen voor sloten en beken.
Daarbij sluit de gemeente aan bij de beoordeling van het waterschap. De visplekken worden in het onderhoud meegenomen. “Er vindt op dit
moment geen afzonderlijke periodieke kwaliteitsinspectie plaats die specifiek is gericht op visplekken en daarbij behorende voorzieningen”, licht het college toe.
De baggerwerkzaamheden zijn in 2023 en 2024 uitgevoerd aan aan de sloten en beken langs het Westpolderpad, de Opperweg en Vosdonk. Toen ging het om totaal tweeduizend kubieke meter. In 2025 en 2026 is er nog gebaggerd in het stedelijk gebied. Onder andere langs de Muldersweg, Moerlaken en Willem Dreessingel.
Verbeterde vislocaties
De hengelsportvereniging wil graag de diverse vislocaties in de gemeente verbeteren. Daarvoor vragen ze de gemeente om hulp. De vereniging wil namelijk zogenoemde VISparels creëren. “De gemeente ziet de meerwaarde van kwalitatief hoogwaardige visplekken die niet alleen aantrekkelijk zijn voor sportvissers, maar ook bijdragen aan recreatie, natuurbeleving en een gezonde leefomgeving”, antwoord het college.
Ook wil de vereniging graag dat de visplekken toegankelijk zijn voor mensen met een beperking en ouderen. “Bij de inrichting van een aantal visplekken is in het verleden specifiek aandacht geweest voor mensen met een beperking.” Wel laat het college weten dat het meegenomen wordt bij mogelijke restauraties.
Bij de realisatie van VISparels is de realisatie afhankelijk van een aantal factoren. “Eventuele uitvoering is echter afhankelijk van de technische haalbaarheid, beschikbare middelen en de afweging van andere belangen binnen de openbare ruimte”, aldus het college.