Groot asfaltonderhoud in Bergen op Zoom: verschillende straten tijdelijk (deels) afgesloten
Foto: Bjoern Wylezich/Shutterstock.
Op verschillende plekken in de gemeente Bergen op Zoom wordt binnenkort gewerkt aan de weg. De asfaltverharding in verschillende straten moet vervangen of gerepareerd worden. In opdracht van de gemeente Bergen op Zoom voert de firma H4A de werkzaamheden uit. Inwoners moeten tijdens de werkzaamheden rekening houden met omleidingen en afzettingen.
Wegen in de gemeente Bergen op Zoom slijten regelmatig door de invloed van het weer, verkeer of werkzaamheden. “Om te zorgen dat een beschadigde of verzakte asfaltweg weer tiptop in orde is, verwijderen we de bovenste asfaltweg of de tijdelijke reparatie in klinkerverharding. Dit doen we door de weg te frezen of op te breken. Daarna brengen we nieuw asfalt aan”, zegt de gemeente Bergen op Zoom.
Afsluitingen
Tijdens de werkzaamheden kan het zo zijn dat verschillende delen van de straten en wegen afgesloten zijn. Indien dat het geval is, is er een omleiding van toepassing die aangegeven wordt met borden. “Door de werkzaamheden ontstaat helaas overlast. Wij proberen dit uiteraard tot een minimum te beperken. Alle woningen en bedrijven blijven bereikbaar. Met nadruk vermelden we dat de werkzaamheden weersafhankelijk zijn”, stelt de gemeente.
De werkzaamheden starten op de Steenbergseweg bij Klutsdorp. Vanaf maandag 2 november om 7.00 uur tot en met dinsdag 10 november 17.00 uur is daar sprake van een afsluiting. De herbestrating loopt nog enkele dagen door. Op het Vagevuur en de Hemelweg is de afsluiting vanaf woensdag 4 november 7.00 uur tot en met woensdag 11 november 17.00 uur. Een week later starten de werkzaamheden aan de Zoomvlietweg. Vanaf de Balsedreef tot aan de Zoomweg duurt de afsluiting van donderdag 12 november 7.00 uur tot en met vrijdag 27 november 17.00 uur.
Steenbergseweg in fases
De aanpak van de Steenbergseweg vindt in fases plaats. Tijdens fase 1 is de Eendrachtsweg tot aan de rotonde bij de Grondmolen vanaf vrijdag 13 november 7.00 uur tot en met zondag 15 november 17.00 uur afgesloten. De tweede fase start vanaf dinsdag 17 november 7.00 uur en duurt tot en met vrijdag 20 november 17.00 uur. Op dat moment is de weg vanaf Vogelenzang tot aan de rotonde bij de Schoolstraat afgesloten.
De laatste fase loopt vanaf de rotonde bij de Schoolstraat tot en met de rotonde bij de Grondmolen. Die afsluiting duurt een week, namelijk van maandag 23 november om 7.00 uur tot en met vrijdag 27 november 17.00 uur. De rotonde Grondmolen is op maandag 23 en dinsdag 24 november helemaal afgesloten.
De laatste werkzaamheden vinden plaats op de Holleweg en Mastendreef vanaf het viaduct tot aan de Gareelweg. Van maandag 30 november tot en met vrijdag 4 december is daar sprake van een afsluiting, waarbij er in de avond van 30 november, 1 en 2 december een volledige afsluiting geldt. Tot slot zijn er diverse kleinschalige herstellingen binnen de gemeente Bergen op Zoom. Hiervoor gelden geen afsluitingen, maar kan er wel sprake zijn van hevige overlast van korte duur.