Roosendaal

Kinderen leren gezond koken én ontdekken nieuwe culturen tijdens Interna­tionale Keukenhelden

Tomlin Smits Tomlin Smits

Kinderen van 7 tot 12 jaar uit de wijk Kortendijk in Roosendaal dompelden zich de afgelopen maanden onder in verschillende culturen. Tijdens Internationale Keukenhelden kookten zij onder begeleiding gerechten uit onder meer Colombia, Iran en Marokko en leerden zo meer over de cultuur. Het smaakt letterlijk naar meer, vertelt initiatiefneemster Homeira Davoud pour: “Het was een daverend succes.”

In de gangen van wijkcentrum ’t Dijksteeke komen de geuren je maandagmiddag al tegemoet. De kinderen uit de wijk Kortendijk zijn in de keuken namelijk druk in de weer met het snijden van verschillende soorten groenten. Samen vormt het de basis van het gerecht wat zij vanavond voor hun ouders, opa’s en oma’s en andere familieleden maken. “Dit is vandaag de laatste keer dat de kinderen gaan koken”, legt Homeira uit.

Leren over culturen

Het idee om met kinderen uit de wijk in het wijkcentrum te gaan koken kwam van haar. “Ik kom zelf uit Iran en ben heel blij om hier nu in Nederland te zijn. Daarnaast ben ik van beroep diëtiste en vind het daarom belangrijk dat kinderen gezond eten, maar ook leren van andere culturen”, vertelt zij. Daarom bedacht Homeira het concept Internationale Keukenhelden.

Natascha helpt de kinderen met koken (foto: ZuidWest Update).

Iedere maand komen kinderen uit de wijk samen, waarbij iedere keer een ander land centraal staat. Niet alleen koken de kinderen zelf gerechten uit het land, maar leren ook spelenderwijs door middel van bijvoorbeeld een quiz over de cultuur. Zo ook Evy en Rosalie, die samen bezig zijn met het snijden van de wortels. “We hebben al veel verschillende dingen gemaakt en dat was erg lekker en leuk om te doen”, vertellen zij.

Via school en posters kwamen de meiden bij het project terecht. “Wij koken en bakken thuis ook al heel veel, dus dit is dan ook leuk om te doen. Gelukkig krijgen wij goede hulp als we bezig zijn”, zeggen Evy en Rosalie. Want naast Homeira bieden ook Natascha Bunschoten en Karin Goderie een helpende hand. “Het is echt superleuk om te doen. De kinderen zijn enorm enthousiast en begroeten je al met een knuffel als ze binnenkomen. Daar doe je het voor”, glimlacht Natascha.

Geslaagd initiatief

Tijdens de pilot die de afgelopen vijf maanden draaide was er plek voor elf kinderen. “Maar we merken dat er veel meer animo is. Na de zomervakantie gaan we daardoor weer verder en kunnen andere kinderen ook meedoen”, zegt Natascha. Het project is zelfs zo geslaagd, dat andere buurthuizen het initiatief ook over willen nemen.

Het maakt initiatiefneemster Homeira trots. “Ik vind het echt heel leuk dat het zo goed is verlopen. De kinderen vonden het eerst spannend om nieuwe dingen te proeven, maar ze vonden het allemaal lekker. Dus we gaan gewoon lekker door.” Maar eerst mogen de familieleden van de kinderen maandagavond komen proeven in het buurthuis. “Ik hoop dat ze het lekker vinden”, lachen Evy en Rosalie.