Zegge

Marcel trekt de stekker uit zijn supermarkt in Zegge: concurrentie doet hem de das om

Stijn Nooijens Stijn Nooijens

Na bijna dertig jaar verdwijnt een vertrouwde voorziening uit Zegge: supermarkt Super Dichtbij sluit eind september de deuren. De winkel kon de concurrentie van de drie andere supermarkten in de buurt niet meer aan. “Het is niet meer rond te rekenen.”

Bij supermarkteigenaar Marcel Bouman (57) wint het verstand het van het gevoel. Hij heeft besloten om te gaan stoppen met zijn levenswerk. “Dat was enorm moeilijk, je gevoel zegt doorgaan, maar je moet ook realistisch blijven”, begint de ondernemer.

Met de Albert Heijn en Lidl pal naast de A58 en de Boon’s Dagmarkt in Bosschenhoofd, zag hij er in de afgelopen drie jaar drie concurrenten bij komen. En als dan een grote inkomstenbron verdwijnt, namelijk het verkopen van tabak, ziet Marcel geen andere oplossing meer dan in september zijn huurcontract niet te verlengen.

We hebben altijd een mooie stijgende lijn gehad in het klantenaantal.

Daarnaast ziet de ondernemer Zegge vergrijzen. “Al sinds 2009 wordt er gesproken over nieuwbouw op de Zeg, maar die huizen staan er nog steeds niet.” Een hard gelach voor Marcel, die graag tot aan zijn pensioen had willen blijven werken. “We hebben altijd een mooie stijgende lijn gehad in het klantenaantal, maar nu is het helaas anders.”

Super Dichtbij gelegen aan de Onze Lieve Vrouwestraat in Zegge gaat sluiten.
Super Dichtbij gelegen aan de Onze Lieve Vrouwestraat in Zegge gaat sluiten (foto: ZuidWest Update).

Marcel vindt dat zijn winkel een maatschappelijke functie in het dorp heeft. “We zijn een ontmoetingsplaats. Mensen komen hier ook voor een praatje. Daarnaast is het voor veel mensen om de hoek.”

“Ik vind het erg jammer dat de supermarkt weggaat”, vertelt een oudere dame die haar boodschappen aan het doen is. Toch hebben de klanten ook begrip voor het besluit, laat Marcel weten.

De sluiting had misschien voorkomen kunnen worden. Daarvoor kijkt Marcel naar de gemeente Rucphen. “Zij hebben laten gebeuren dat er twee supermarkten bij zijn gekomen.” Daarnaast vindt de ondernemer dat de gemeente best het voortouw kan en mag nemen als het gaat om het bouwen van nieuwe woningen.

Sinds 1997 zijn we eigenlijk altijd zes dagen in de week bezig geweest.

Marcel heeft nog geen idee wat hij gaat doen na de sluiting van zijn winkel. “Ik ga in ieder geval uitrusten. Sinds 1997 zijn we eigenlijk altijd zes dagen in de week bezig geweest. Dan komt er nu tijd voor hobby’s”, lacht hij.

Marcel zijn broer Ruud Bouman (65) heeft ook een supermarkt, maar dan in Schijf. “Hij zou over twee jaar met pensioen willen en is daardoor hard opzoek naar een opvolger, maar dat wil nog niet echt lukken.” Toch ziet Marcel het niet zitten om de zaak van zijn broer over te nemen. “Dat lijkt mij gezien mijn leeftijd niet handig”, lacht hij.

Het nieuws over de supermarkt in Zegge is ook bij de Rucphense VVD-fractie bekend. Daarom heeft de partij raadsvragen gesteld. Zo vraagt de partij erkenning voor de maatschappelijke functie van de supermarkt. Ook wil de VVD weten of het college van burgemeester en wethouders bereid zou zijn om te helpen met het behouden van de supermarkt. Het is nu aan het college om hierop te antwoorden.