Alles is puur natuur bij de (nieuwe) landwinkel in Ossendrecht
Groente, fruit, sappen, koeken, zuivelproducten en zelfs cadeaupakketten. In Ossendrecht opent vrijdag 3 april een nieuwe landwinkel. De winkel verkocht eerst alleen groente en fruit. Nu biedt Landwinkel Hoeve Melsen een breed assortiment aan biologische producten uit de regio. “Je kan hier straks al je boodschappen doen”, zegt eigenaresse Jessy de Rond.
Samen met haar partner Nic Melsen neemt Jessy het bedrijf over van haar schoonouders. “De groente- en fruitwinkel is hier al bijna dertig jaar. Wij wilden met de overname toch wat nieuws toevoegen”, vertelt Jessy. Omdat er in de buurt veel vraag was naar bijvoorbeeld vleesproducten besloten ze om de uitbreiding te maken.
Jessy en Nic zijn in het hele land gaan kijken bij boerderijwinkels. “Toen kwamen we bij de Landwinkel Coöperatie, dit vonden we hele mooie winkels met leuke producten”, legt Jessy uit. Daarom hebben ze gekozen voor een landwinkel.
Puur natuur
Volgens Jessy zijn alle producten puur natuur. “Er zijn geen gekke dingen aan de producten toegevoegd om het mooier te laten lijken of langer houdbaar te maken.” Geen toegevoegde kleur- en smaakstoffen dus.
De meeste producten komen uit de regio. “We verkopen bijvoorbeeld kaas en andere zuivelproducten van Kaasboerderij Zuidgeest uit Bergen op Zoom”, zegt Jessy. Fruitsappen, muesli’s, koeken, het is allemaal lokaal gemaakt. Ze verkopen ook nog lokale wijnen.
Cadeaus
Voor verjaardagen kunnen klanten ook naar de landwinkel komen. Ze verkopen bijvoorbeeld zelf gemaakte cadeaupakketten. “Hier zitten lekkere snacks in met jam en een lokaal wijntje”, laat Jessy zien. Klanten mogen ook zelf een pakket samenstellen. Naast de pakketen zijn er ook andere cadeaus te koop. Er staan bijvoorbeeld ook mokken, bakjes, schaaltjes, en ovenwanten in de winkel.
Als kers op de taart kan je in de winkel ook nog een kaartje kopen. “Deze zijn allemaal digitaal getekend door iemand uit de regio”, zegt Jessy. Ze vindt het super leuk dat ze dit soort extra’s aanbieden. “Dan kunnen klanten ook bij ons terecht voor cadeautjes.”

Tweede winkel
Vorig jaar opende Jessy met haar partner al een geautomatiseerde boerderijwinkel in Hoogerheide. Hier worden via automaten ook lokale producten verkocht. “Deze winkel blijven we ook gewoon doen.” Plannen voor nog meer winkels in de toekomst zijn er nog niet. “Dit is al een goede uitdaging voor ons”, lacht Jessy.
Lees ook: Hoogerheide krijgt een volledig geautomatiseerde boerderijwinkelVanaf vrijdag 3 april, op Goede Vrijdag, gaat Landwinkel Hoeve Melsen open. Vrijdag en zaterdag hebben ze dan ook een feestelijke opening. “Mensen kunnen de producten zoals kaas en worst komen proeven. Het wordt echt een feestje”, sluit Jessy af.