Roosendaal

Organisatie kijkt vooruit naar Halve Marathon Roosendaal: ‘Laatste puntjes op de i zetten’

Halve Marathon Roosendaal

Een archiefbeeld van de Halve Marathon Roosendaal 2019 (foto: ZuidWest Update).

Tomlin Smits Tomlin Smits

Nog zeven weken en dan gaan op 28 juni ruim 4000 mensen weer van start bij allerlei disciplines van de Halve Marathon Roosendaal. Met een aantal kleine én een grote aanpassing moet de 42ste editie weer een succes worden. Voorzitters Rens van den Oever en Mandy Bek kijken gezamenlijk alvast vooruit.

In het Parrotia in Roosendaal stellen Van den Oever en Bek maandagochtend dat vrijwel alle grote zaken rondom de organisatie van de Halve Marathon zo goed als geregeld zijn. “Nu komt het op de details aan. Zo heb ik zojuist een rondje over het parcours gefietst om te kijken waar de bordjes moeten komen die aangeven hoe lang de lopers nog moeten”, zegt Van den Oever.

Ochtendevenement

Voor het duo is het de tweede keer dat zij de organisatie van de Halve Marathon Roosendaal voor hun rekening nemen. De editie van 2025 was er in ieder geval eentje om nooit meer te vergeten. “Door de hitte moesten we toen de afstanden aanpassen en was het lange tijd onzeker of het evenement überhaupt door kon gaan. Daarom hebben wij dit jaar ervoor gekozen om de hardloopwedstrijd te verplaatsen naar de ochtend in plaats van de middag”, legt Van den Oever uit.

Lees ook: Halve Marathon Roosendaal wil problemen met hitte voor zijn: editie in 2026 vervroegd

De deelnemers van de halve marathon starten daarom om 9.30 uur in. “De laatste hardloper moet echt om 12.00 uur klaar zijn. Daarom werken wij met een bezemwagen en een aftelklok vanaf een bepaald aantal kilometers”, vertelt Van den Oever.

Zodra die klok op nul staat, worden de deelnemers uit de wedstrijd gehaald. “Dat geldt specifiek voor de halve marathon. Om 12.00 uur starten wij namelijk met de Roosrun, waar dit jaar drie keer zoveel deelnemers aan mee kunnen doen”, vertelt Bek. Als laatste gaat de Kidsrun van start. “Wij eindigen dus met de toekomst van het evenement”, knipoogt Van den Oever.

Lees ook: Halve Marathon Roosendaal zet in op inclusiviteit met de RoosRun

Medaille met een Tullepetaon

Verder zijn er kleine wijzigingen rondom de Halve Marathon Roosendaal doorgevoerd. Zo is het Witte Kruis nu verantwoordelijk voor ernstige medische incidenten op en rondom het parcours, helpt de EHBO Ossendrecht voor kleine problemen en zijn er voldoende middelen aanwezig om de deelnemers af te kunnen koelen. Daarnaast heeft de organisatie een deal gesloten met RBC. “Alle spelers van jeugdteams lopen mee met één van de afstanden. Een ideale afsluiting van het voetbalseizoen voor hun, waarbij wij hopen dat meer verenigingen hier iets in zien”, vertelt de organisatie.

Ook zijn de medailles die ontworpen zijn inmiddels af. “Dit jaar op verzoek van vele Roosendalers een keer met een Tullepetaon erop”, lacht Bek. Zij gokken dat er in totaal meer dan 4000 deelnemers zullen zijn die de medaille kunnen ophalen, verspreid over verschillende afstanden. Het aantal inschrijvingen loopt inmiddels hard op. “Het is voor ons alleen nog even spannend hoe veel mensen er in de ochtend komen kijken. Dat is eigenlijk het enige nog waar wij ons druk om maken”, aldus Van den Oever.