Problemen bij kunstgrasveld korfbalvereniging Juliana worden verholpen
De ingang van het sportpark van KV Juliana in Oud Gastel (foto: Google Earth).
De gemeente Halderberge stelt geld beschikbaar om de problemen bij het kunstgrasveld van korfbalvereniging Juliana in Oud Gastel te verhelpen. Bij een keuring zijn daar enkele problemen aan het licht gekomen, waardoor het veld werd afgekeurd. Na de herstelwerkzaamheden moet het veld weer bespeelbaar zijn.
Regelmatig laat de gemeente Halderberge de kunstgrasvelden van verschillende sportverenigingen keuren. “Dat doen we eens in de zoveel tijd, zeker bij velden die al wat langer liggen en gebruikt worden. Vaak is na elf of twaalf jaar zo’n veld wel versleten en moeten wij goed kijken of het allemaal nog bespeelbaar is”, zegt wethouder Thomas Melisse.
Afgekeurd
Bij de laatste keuring van het kunstgrasveld van KV Juliana, op 23 maart 2026, kwamen problemen aan het licht. “Terwijl het veld ongeveer acht jaar oud is, waardoor het eigenlijk nog goed zou moeten zijn. Het is goed dat wij hebben besloten om het veld deze keer mee te nemen bij de keuring”, legt Melisse uit.
Zo moesten enkele delen van het veld vervangen worden. “Dat moest gewoon gebeuren. Het veld was daardoor zelfs afgekeurd”, zegt de wethouder. Om verdere problemen te voorkomen, heeft het college daarom gelijk geld beschikbaar gesteld voor de herstelwerkzaamheden. Het gaat daarbij om 14,5 duizend euro.
Inmiddels zijn de werkzaamheden al in gang gezet. “Het is nu zomerstop, dus als straks het nieuwe seizoen van start gaat moet het veld weer in orde zijn”, aldus Melisse.