Roosendaalse partijen benieuwd naar status ontwikkelingen Vrouwenhofpark

Roosendaalse partijen benieuwd naar status ontwikkelingen Vrouwenhofpark

JaxXtival 2024 (foto: Roosendaal Citymarketing, fotograaf: Koert van As).

Drie Roosendaalse politieke partijen zijn benieuwd naar de ontwikkelingen van het Vrouwenhofpark. De VLP, Roosendaalse Lijst en Lijst de Regt hebben daarom raadsvragen aan het college van burgemeester en wethouders gesteld. De partijen vragen naar het park, het openluchttheater en de villa.

De vragen komen vanuit de Parkenvisie, omdat op verzoek van de gemeenteraad is besloten om het Vrouwenhof voorrang te geven in de plannen. “Het Vrouwenhofpark neemt een belangrijke plaats in op zowel cultureel-historische waarde, als evenemententerrein en als stadspark”, schrijven de partijen. Daarnaast is ook het openluchttheater sinds twee jaar weer in gebruik en is een projectontwikkelaar bezig met plannen voor de villa.

Op 27 november 2025 is een omgevingsvergunning aangevraagd voor de villa. De partijen willen graag weten wat daar de status van is, en wanneer verwacht wordt dat de werkzaamheden aan de villa kunnen beginnen. “En wanneer verwacht het college dat de locatie in gebruik genomen kan worden?” Zijn er nog geen concrete updates te geven, dan willen de partijen graag weten waarom niet.

Evenementen

Ook wordt gevraagd of de vele evenementen die in het park worden georganiseerd, zoals JaxXtival, Blommenkinders en Roosendaal Live, in de toekomst behouden kunnen blijven. “Indien dit niet gegarandeerd is, welke alternatieve locaties worden dan overwogen?”

Als het gaat om het openluchttheater dan willen de VLP, Roosendaalse Lijst en Lijst de Regt graag weten welke rol het college ziet voor het openluchttheater binnen de ontwikkelingen van het park. Ook willen ze graag weten welke maatregelen worden genomen om het gebruik van het theater voor de komende jaren te borgen.

Veiligheid en vervolg

Dan nog veiligheid, want ook daar zijn vragen over gesteld. Zo vragen de partijen of er een analyse is van de oorzaken van recente veiligheidsincidenten in het park, en of er al maatregelen zijn getroffen om de veiligheid te verbeteren.

Wanneer het Vrouwenhofpark aangepakt gaat worden is nog niet duidelijk. Ook is nog niet bekend wat er zoal gaat gebeuren en wat dat gaat kosten. Het college van burgemeester en wethouders heeft een aantal weken de tijd om de vragen te beantwoorden.